20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Malatya’da Deprem Sonrası Altyapı Yenileniyor: 26 Kilometrelik İçme Suyu Hattı İnşa Ediliyor

Malatya’da Deprem Sonrası Altyapı Yenileniyor: 26 Kilometrelik İçme Suyu Hattı İnşa Ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü, depremde zarar gören altyapıyı yenilemek ve deprem konutlarının altyapı ihtiyacını karşılamak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, 26 kilometre uzunluğunda yeni bir içme suyu hattı inşa ediliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün DSİ ile ortaklaşa yürüttüğü içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Er, “Şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İçme suyu isale hattı çalışmalarımızın ilk etabında, depremde zarar gören Kaptaj çıkış hattını yeniliyoruz. 1.600 mm çapındaki borularla 9 kilometre uzunluğunda yeni bir isale hattı inşa ediyoruz ve 20 bin tonluk Konak Su Deposu’na bağlantı çalışmalarını sürdürüyoruz.” dedi.

İkinci etap çalışmaların da planlandığı gibi ilerlediğini belirten Başkan Er, “Proje kapsamında depremden etkilenen 26 kilometrelik içme suyu hattını onarıp yenileyeceğiz. Ayrıca bir adet 5 bin tonluk ve bir adet de 10 bin tonluk olmak üzere iki yeni içme suyu deposu inşa ederek depolar arası bağlantıyı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Başkan Er, İkizce’deki yeni yerleşim alanının içme suyu ihtiyacını karşılamak için de çalışmaların sürdüğünü vurgulayarak, “15 bin 500 metre uzunluğunda içme suyu hattı ve 5 bin tonluk bir içme suyu deposu inşa ediyoruz. Bu çalışmalar tamamlandığında Malatya’mızın uzun yıllar boyunca altyapı konusunda bir sorunu kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

Çalışmaların vatandaşların refahı için büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Er, birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak daha yaşanabilir bir Malatya inşa edeceklerini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ