20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit, Geleceğin Futbol Yıldızlarıyla Bir Araya Geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit, Geleceğin Futbol Yıldızlarıyla Bir Araya Geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşilyurt Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlenen Futbol Kursunu ziyaret etti. Genç yeteneklerle bir araya gelen Başkan Geçit, futbolun temel becerilerini öğrenen çocuklarla yakından ilgilendi.

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2024 yılı faaliyet programı çerçevesinde hayata geçirilen Yaz Spor Okulları, çocuklara tatil döneminde sporla dolu bir deneyim sunuyor. Yeşilyurt Belediyesi ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait 8 farklı spor merkezinde 11 branşta düzenlenen kurslara bu yıl 710 çocuk katılım sağladı.

Çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini hedefleyen Yaz Spor Okulları bünyesindeki Futbol Kursu, geleceğin futbol yıldızlarını yetiştirmeyi amaçlıyor. 6 ile 14 yaş arasındaki çocuklara yönelik düzenlenen kursta, alanında uzman antrenörler eşliğinde futbolun temel teknikleri uygulamalı olarak öğretiliyor.

Çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları’ndaki Futbol Kursu’nu ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, çocuklarla birebir ilgilenerek yeteneklerini sergilemeleri için onları teşvik etti.

Kursa gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Geçit, “8 farklı tesisimizde 11 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza gösterilen yoğun ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Futbol Kursu’muzda ise geleceğin yıldızlarını yetiştiriyoruz. Alanında deneyimli antrenörlerimizin gözetiminde, çocuklarımıza futbolun temel tekniklerini tüm detaylarıyla öğretiyoruz. Çocuklarımızın enerjisi ve heyecanı bizlere büyük motivasyon sağlıyor. Yaz tatili boyunca hem spor yapıyorlar hem de yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşme imkanı buluyorlar” dedi.

Çocukların erken yaşta sporla tanışmasının önemine vurgu yapan Başkan Geçit, “Gençlerimizin enerjilerini doğru yönlendirerek sağlıklı, donanımlı ve dinamik bireyler olarak yetişmeleri için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Spor alanında gençlerimize ve sporcularımıza en iyi hizmeti sunmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Tüm çocuklarımızı Yaz Spor Okullarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında gençlerin talebi üzerine penaltı atışı da gerçekleştiren Başkan Geçit, minik futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirerek, kurs formalarını hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ