20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Yeşilyurt Belediyesi’nden Depremzede Çiftçilere 40 Ton Arpa Desteği

Yeşilyurt Belediyesi’nden Depremzede Çiftçilere 40 Ton Arpa Desteği

Yeşilyurt Belediyesi, depremzede çiftçilere destek olmak amacıyla anlamlı bir projeye imza attı. Belediye tarafından Cumhuriyet Örnekköy’de Kayısı Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle kurulan Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahası’nda ekilen arpalar hasat edildi. Hasattan elde edilen 40 ton arpa, depremzede çiftçilere ücretsiz olarak dağıtılacak.

Hasat etkinliğine katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşilyurt’un tarım ve hayvancılık potansiyelini güçlendirmek için çalıştıklarını belirterek, “Tarımsal üretim, stratejik öneme sahip. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız deprem felaketi başta olmak üzere, pandemi süreci ve diğer küresel olaylar, tarımsal üretimin ne kadar kritik olduğunu gösterdi. Biz de belediye olarak çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Depremzede çiftçilerimizin yaralarını bir nebze de olsa sarmak için burada hasat ettiğimiz 40 ton arpayı kendilerine ücretsiz olarak dağıtacağız.” dedi.

Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak ise Yeşilyurt Belediyesi’nin tarımsal hizmetlerinin takdire şayan olduğunu ifade ederek, “Bu proje, hem üreticilerimize destek oluyor hem de dayanışma ruhumuzu güçlendiriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Malatya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek de, ülke için gıda yeterliliğinin önemine dikkat çekerek, atıl arazilerin üretime kazandırılmasının önemini vurguladı. Yeşilyurt Belediyesi’nin bu projeyle örnek bir çalışmaya imza attığını belirten Çiçek, Başkan Geçit ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Arpa hasadı etkinliğine Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Sinan Çolak, mahalle muhtarları ve bölge çiftçileri de katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ