fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

10. yıla özel iPhone neler sunacak?

10. yıla özel iPhone neler sunacak?

2017 yılı iPhone serisinin 10. yılına işaret ederken Apple’dan beklentiler de haliyle oldukça yüksek. Business Insider’ın haberine göre, hem tasarımsal hem de donanımsal anlamda radikal değişikliklerin yapılacağı sonraki iPhone kullanıcılara neler mi sunacak?

iPhone 6 Plus patladı! Hem de orijinal şarjla! iPhone 7S veya iPhone 7S Plus beklemeyin!

Apple tarafından bu yıl bir “S” modelinin sunulmayacağı ve iPhone 7 serisinden doğrudan iPhone 8 serisine geçileceği söyleniyor. Hatta ve hatta yeni amiral gemisinin 2017’deki 10. yılında iPhone 10 olarak karşımıza çıkması bile muhtemel görülüyor.

Ön yüzey tamamen ekran olacak

İddialara göre ön yüzeyde ne kenar ne de çerçeve olacak. Yani tamamen ekrandan oluşan bir yüzeyden bahsediyoruz. Elveda Home tuşu!

Alüminyum çerçeveli cam tasarım

Yeni nesil iPhone gövdesinin camdan yapılacağı ve iPhone 4 ile iPhone 4S’e benzer bir estetiği yansıtması bekleniyor. Bu modellerdeki alüminyum çerçeveyi ve cam arka yüzeyi hatırlatalım.

Üçüncü ve daha büyük ekranlı bir üst düzey model

5.8 inçlik ekran boyutuna sahip bir üst seviye modelin gelebileceği söyleniyor. 5.5 inçlik Plus modellerini yanında küçük bırakacak modelin, alüminyum yerine paslanmaz çelik çerçeve sunabileceği de gündemde.

Home tuşu görünmez olacak

Parmakizi sensörünü de barındıran Home tuşunun ön cam panelin içine gömüleceği ve böylece görünmez hale geleceği söyleniyor. Benzer teknolojinin şimdiden Xiaomi’nin yeni modellerinde yer aldığı ve iPhone 10’da nasıl çalışabileceği konusunda bizlere fikir verebileceği belirtiliyor.

sonraki

KAYNAK : http://shiftdelete.net/10-yila-ozel-iphone-neler-sunacak-75940

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar mahmut dedi ki:

    Malatya dışındayım haberlerinizi takip ediyorum

BİR YORUM YAZ