01.12.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

3. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nin 5-6 Kasım 2021 tarihinde online olarak yapılmasına karar verilmiştir.

3. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nin 5-6 Kasım 2021 tarihinde online olarak yapılmasına karar verilmiştir.

TARIM ve GIDA ETİĞİ DERNEĞİ (TARGET)

BASIN DUYURUSU

 

 

 

04 Şubat 2021

BD Sayı: 2021/01

Yaklaşık bir senedir bize derin kaygılar, korkular ve acılar yaşatan ve daha ne kadar süreceği de henüz belirsiz olan COVID-19 küresel salgını aynı zamanda tarım ve gıdanın insanlar için ne kadar değerli ve yaşamsal olduğunu yeniden hatırlattı. Bununla da kalmadı adeta bir hakikat aynası görevi yaparak mevcut tarım ve gıda sistemlerinin kırılganlıkları, zaafları ve yarattıkları değer sorunlarıyla ilgili gerçekleri gözümüzün önüne serdi. Böylece bize salgın sonrası yapılması gerekenlerle ilgili ipuçları verdi ve sorumluluklar yükledi.

Bu gerçekten hareketle 3. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nin 5-6 Kasım 2021 tarihinde online olarak yapılmasına karar verilmiştir.

Salgının yarattığı olumsuz koşullara karşın 3. Kongre’yi yapma kararlılığımızda, Ankara ve İzmir’de sırasıyla 2017 ve 2019 yıllarında en az 250 katılımcılı Uluslararası Kongreler gerçekleştirebilmiş olmamızın güveni ve bu Kongreler’de kurulan yakın dostlukların payı oldu. Ancak bundan daha önemli olarak, yaşadığımız günlerin etiği daha çok çalışmanın ve daha çok tartışmanın tam zamanı olduğuna inanıyoruz.

İnsanın, toplumun ve doğanın esenliğinin anahtarı olan tarım ve gıda sisteminin değer sorunları üzerinde düşünen ve düşünce üreten herkesi 3. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nde görmek istiyoruz.

Saygılar ve sevgilerle…

Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET)

Yönetim Kurulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: