22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

31 Mart seçimlerinde Pütürge’de rekor oy sandıktan çıkarabilirse Recep Tayyip Erdoğan’ı misafir edecek.

31 Mart seçimlerinde Pütürge’de rekor oy sandıktan çıkarabilirse Recep Tayyip Erdoğan’ı misafir edecek.

SEÇİM BÜROSU AÇILIŞINA PÜTÜRGELİLERDEN YOĞUN İLGİ…

 RECEP TAYYİP ERDOĞAN PÜTÜRGE’YE GELİYOR…

Pütürge bugünlerde çok hareketli… 31 Mart seçimlerinde Pütürge’de rekor oy sandıktan çıkarabilirse Recep Tayyip Erdoğan’ı misafir edecek. Hem seçimi haklı bir üstünlük ile hem de yaşadığı ilçeye hizmet noktasında ihtiyaçları gören biri olarak AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Pütürge AK Parti İlçe Başkanı iken, partisi tarafından Pütürge Belediye Başkanlığı için Aday gösterilen Mikail Sülük, Pütürge sevdasını rekor oyla taçlandırmak için kapı kapı geziyor. Kar-kış demeden çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

PÜTÜRGE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Pütürge’de sonu bir türlü gelmeyen konvoyların ve meydanı dolduran vatandaşın gündeminde bugün AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreni vardı. Törene katılım sağlayan Malatya Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile çok sayıda siyasi liderler ve STK temsilcileri yanısıra tüm mahalle muhtarlarının birlikte katıldıkları törende meydana sığmayan vatandaşlar sevgi seli oldular.

17 Şubat 2019 Pazar Günü AK Parti Pütürge Merkezdeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, Milletvekili Öznur Çalık ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan’ın birlikte geldiği konvoyu yaklaşık 500 araçla Pütürge girişi Pazarcık’ta hazır bekleyen vefalı vatandaşlar karşıladı. Konvoy karşılama sırasında her Pütürgeliyle tek tek tokalaşan ve tanışan Milletvekili Öznur Çalık için bir grup vatandaşın ‘Malatya’nın Ablası Öznur Çalık’ ile ‘Pütürge’nin Gururu Öznur Çalık’ sloganları dikkat çekti.

Pütürge Merkez Meydanı’nı dolduran vatandaşlara açılış öncesi yaptığı konuşmada, Pütürge’ye hizmet etmek için bu yola baş koyduğunu ifade eden Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, “Biz hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Yalanlarla, riyalarla, iftiralarla kimse ilçemizi yönetemez ve bizi bölemez. Bu ilçeyi yönetecek insanda adalet, şeffaflık ve merhamet olmalı. Bizde de Allaha şükür bunların hepsi var. Belediye milletin kapısıdır. Biz buranın emanetçisi olacağız. Sizin hakkınızı size ulaştırmak için adaletli bir şekilde çalışacağız” dedi. “31 Marttan sonra aslen Pütürgeli olan Selahattin Gürkan Başkanımız ve Kıymetli Ablamız Öznur Çalık ile birlikte büyük işler başaracağız” diyen Başkan Adayı Mikail Sülük, “Biz hizmet kervanına hizmet katmak için AK Parti demeliyiz. Biz gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yatırım yapmak için buradayız. Biz çalışacağız, hizmetlerimiz konuşacak. Bizim yalanla iftirayla hiçbir işimiz yok ve olmayacakta… AK Parti milletin kurduğu hizmet partisidir. Bugün aramızda olduğunuz için, bizi coşkuyla karşıladığınız için teşekkür ederim. Bu seçimde Pütürge’de oy rekoru kıracağımıza inanıyorum. Biz kapı kapı gezmeye devam ediyoruz. Sizlerden de isteğim, bana destek olmanızdır. Hepimiz bir arkadaşıyla konuşarak bize destek almasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise yerel seçimlerden sonra Malatya modeli diye siyasette yeni bir model çıkacağını anlatarak, “Bizim yüzde yüze yakın bir oy almamız lazım. Ben Malatya’da o tabloyu görüyorum. İnşallah hemşehrilerimiz bizleri mahcup etmeyecek. Biz herkesi kucaklayacağız. Güneş gibi olacağız. Perdesini kapatmayan, gözünü kapatmayan güneşin ışığında nasıl yararlanıyorsa, bizim de hizmetlerimiz aynen öyle olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN PÜTÜRGE’YE GELİYOR…

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık ise Mikail Sülük’ü Pütürge’ye yaptığı yatırımla tanıdığını ifade ederek, “Mikail Sülük ilçesine büyük bir yatırım yapmıştır. Açılışına davet ettiğinde kendisiyle tanıştık. Ardından ilçe başkanlığı görevini kendisine verdik. Sağolsun, o da bu görevi layıkıyla yerine getirdi. Köy köy gezerek elinden geldiğince sorunları çözdü. Bu seçimlerde kendisine Pütürge Belediye Başkan adaylığı görevi verildi. Bu adaylık süreci ise kesinlikle yapılan anket sonucu belirlenmiştir. Ben inanıyorum ki bu görevi de en iyi şekilde yerine getirecektir. Gördüğüm kadarıyla Pütürge halkı da Mikail Başkan’ın arkasında. Sizden isteğim Pütürgemizin ve Malatya’nın oy rekoru kırmasıdır” dedi. Milletvekili Öznur Çalık, konuşmasında Pütürge’nin oy rekoru kırması halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pütürge’ye geleceğinin de sözünü verdi.

Öznur Çalık’ın konuşmasının ardından SKM bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Milletvekili Çalık ve beraberindeki heyet ardından Pütürge’deki tüm mahalle muhtarlarının da davet edildiği toplantıya geçti. Çalık burada tüm muhtarların sorunlarını tek tek dinleyerek notlar aldı. Çalık, eksikliklerin giderilmesi için kısa sürede çalışma başlatacağını dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ