20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

4. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Tunceli’de Yapılacak

4. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Tunceli’de Yapılacak

4. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Yapılacak.

Bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla, sürdürülebilir kalkınma alanında yaşanan gelişmeler, bu gelişmelere ne ölçüde uyum sağladığımız ile daha sağlıklı bir kalkınma için yapılması gerekenlerin tespiti konularında Fırat Kalkınma Ajansı’nın faaliyet gösterdiği Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde iki yılda bir Bölge Üniversiteleriyle dönüşümlü olarak düzenlenen Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı’nın 4.sü bu yıl 21-23 Eylül 2017 tarihlerinde Munzur Üniversitesiyle işbirliği içinde Tunceli’de yapılacaktır. Bölgesel kalkınma alanında çalışmalarda bulunan bilim adamları ve araştırmacılar ile politika yapıcı ve uygulayıcıların buluştuğu ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunabildiği bir platform haline gelen geleneksel konferansların ilki 2011 yılında Malatya’da, ikincisi 2013 yılında Elazığ’da, üçüncüsü 2015 yılında Bingöl’de gerçekleştirilmiş, 15 ülkeden katılım ile toplamda 400 dolayında bildiri sunulmuştur.

4. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı için ise 600 dolayında bildiri özeti sunulmuş, yapılan değerlendirme sonucunda 224 bildiri ve 60 poster sunumu programa alınmıştır. Ayrıca alanında uzman kişilerden oluşan 11 davetli konuşmacı da konferansta sunumlarını gerçekleştirecektir. 21 Eylül 2017 Perşembe günü saat 09:00’da Munzur Üniversitesi’nde açılış konuşmaları ile başlayacak olan program 5 eş zamanlı oturum halinde, 2 tam gün boyunca devam edecektir.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop; “Ajansımız, Munzur Üniversitesi ile bu konferansta bölgesel kalkınma alanında çalışmalarda bulunan bilim adamları ve araştırmacılar ile politika yapıcı ve uygulayıcıları buluşturmayı, bilimsel çalışmalar temelinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunmayı amaçlamakta, oluşturulan platform ile iyi ve yeni model ve uygulamalar paylaşılmaktadır. Ülkemizin gelişmesi ve özelde de bölgesel gelişmişlik farklarının giderilerek tüm vatan sathının ulusal kalkınmaya katkı sağlaması için en temel unsurun insan olduğunu, kalkınmanın en temel malzemesinin beşeri güç olduğunu biliyor ve her ortamda vurguluyoruz. Beşeri sermayenin geliştirilmesi noktasında teknik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri gibi faaliyetlerimizin yanı sıra, 8 yılda geleneksel hale getirdiğimiz Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresini Malatya, Elazığ ve Bingöl’ün ardından bu yıl da Munzur Üniversitemiz ile Tunceli’de gerçekleştireceğiz. Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Ubeyde İpek başta olmak üzere tüm ekibine göstermiş oldukları ilgi ve çabadan dolayı teşekkür ediyor, ilgi duyan herkesi 2 gün sürecek kongreye davet ediyorum.” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ