fbpx
23.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

50 yaş seksi mi, 25 yaş seksi mi?

50 yaş seksi mi, 25 yaş seksi mi?

50’li yaşlarda yapılan seks çok daha iyidir. İşte nedenleri…

Yaşlanmanın getirdiği avantajlardan birisi, neyi sevip neyi sevmediğimizi çok iyi biliyor oluşumuzdur. Artık lise döneminde bir arabanın arka koltuğunda yapılan on dakikalık beceriksizlikleri kahkahalarla anımsıyoruz. 50’li yaşlarda yumuşak çarşafları, caz müziği ve ön sevişmenin lüksünü tercih ediyoruz. Yalnızca yaşlı değil; aynı zamanda da çok daha bilgiliyiz.

50’li yaşlarda yapılan seks, 25 yaşındayken yaptıklarımızdan çok daha iyidir. Neden mi? İşte size bunun 5 sebebi:

1- Sabırsız ergenler

20li yaşlardaki erkekler o kadar azgın olurlar ki en ufak bir hareket acele etmelerine yol açar. Bu durum biraz saçma bir ortam yaratabilir. 50’li yaşlarda ise erkeklerin tahrik olmaları biraz daha zaman alır ve kadın bu durumdan gayet memnundur.

2- İş, iş, iş

25 yaşındaki birçok insan kariyerleri ve işleri konusunda sürekli endişelenirler. Stres yatak odasındaki performanslarını etkileyebilir ve bu durum beraberinde hayal kırıklığını ve daha çok stresi getirir. Artık kariyerlerini oturtmuş olan 50’li yaş insanları ise hayatın ve aşkın işten önce geldiğini bilirler. Değerini partnerine kanıtlamak için afili bir kartvizite gerek olmadığını da gayet iyi anlarlar.

3- Hamilelik önlemleri

50 yaş üstü kadınların hamile kalmaları zordur. Bunun asıl sebebi hamile kalmak istememeleridir. Çünkü eğer istemişlerse, genellikle çocuklarını yetiştirmiş ve hatta torun sahibi olmuşlardır; dolayısıyla mutluluktan ağlamaya ya da gebelik testi yüzünden alarm durumuna geçmelerine pek de gerek yoktur. Ve belli bir yaştan sonra romantik bir tatilin ortasında sürpriz regl ile karşılaşmak gibi bir endişeleri olmaz. Ve tabii ki kadınsal ihtiyaçlarına harcadıkları paraları biriktirip şarap dolaplarını doldurmayı tercih edebilirler. Her açıdan kazançlı!

4- Çocuk müdahalesi

20’li yaşlarda çocuk sahibi olan kişiler, tutkunun en az 18 yıl ertelendiğini bilirler. Şanslıysalar ve çocuklar uyuduysa eğer, yatak odasının kapısını kilitleyebilir ve hızlı bir tur atmaya çalışabilirler. Ancak ne zaman işe koyulsalar o beklenilen kapı tıklaması duyulur; su içmeye ihtiyacı olan ya da halının üzerine kusmaya başlayan küçük bir insan. 50’li yaşlarda ise çocuklar büyümüş ve evden ayrılmışlardır; dolayısıyla gün ortasında kapı açık bir şekilde seks yapmakta hiçbir sakınca yoktur!

5- Vücudunuzdan utanmayın

Daha çekici görünmek adına korselere, ilaçlara, kozmetiğe ya da estetik operasyonlara güvenmeyin; bilinçsiz ve dikkatsiz kullanım sağlığınızı tehdit edebilir. Kullandığınız tüm ıvır zıvırdan kurtulun. Vücudunuzla gurur duyun. Eşinizin bu ödülü geri çevirmeyeceği çok açık! Sonuçta o da artık 50 yaşında; tüm kırışıklıkları, ağarmış saçları ve deneyimli dokunuşlarıyla…

HT Hayat

KAYNAK : http://leyditurk.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ