19.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

9. Kervansaray Buluşmaları kapsamında ‘Haydi Gel Sende Resim Yap’ etkinliği gerçekleştirildi.

9. Kervansaray Buluşmaları kapsamında ‘Haydi Gel Sende Resim Yap’ etkinliği gerçekleştirildi.

HAYDİ GEL SENDE RESİM YAP ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları kapsamında ‘Haydi Gel Sende Resim Yap’ etkinliği gerçekleştirildi. Her yaşta katılımın yoğun olduğu etkinlik esnasında, Güney Osetia Halk Dansları Topluluğu ile Kafkas Yöresel Halkoyunları ekibinin yaptığı gösteri ilgi ile izlendi.

 

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları kapsamında ‘Haydi Gel Sende Resim Yap’ etkinliği, 15 Temmuz Millet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Şule Özkan, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile her yaştan yüzlerce vatandaş katıldı. Sanatsal faaliyetlere dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Haydi Gel Sende Resim Yap’ etkinliğinde, öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve Güney Osetia Halk Dansları Topluluğu ile Kafkas Yöresel Halkoyunları ekibi de resim yaptı.  Burada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları kapsamında önemli etkinliklerin gerçekleştirildiğini belirterek, “Belediyelerin görevi tabi ki yol yapmak, çöp toplamak, ama çocuklarımızın geleceğini açacak, ufkunu açacak etkinliklerde önemli. Bunu Battalgazi Belediyesi dün de gördük, bugün de gördük, başarı ile yapıyor. Ben sizi kutluyorum. Çok farklı etkinlikler yapılıyor. Özellikle Kervansaray’daki yapılan dünkü etkinlik göğsümüzü kabartıyor, onu da söyleyelim. Malatya için önemli bir kazanım. Önemli bir değer. İnşallah bunların davamı olduğu gibi, unutulan bizim kayısı festivali de Malatya için yapılır. Dünkü o muhteşem defilenin yapıldığı yerde yapılır. Hakikaten çok farklı etkinlikler yapıldı. Malatya için önemli bir kazanım. Hem şahsınızda, siz hem de Battalgazi Belediyesi’nde emeği geçen herkese canı gönülden tebrik ediyoruz” dedi.

 

CHP İl Başkanı Enver Kiraz’da, önemli bir etkinliğin gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, “Belediye Başkanımızı kutluyorum. Gerçekten başarılı bir çalışma yaptığını görüyoruz. Bu tür etkinlikler önemli. Çocuklarımız için, hem sporcularımız için, hem de Malatya’nın farklı kesimleri için hazırlanmış bir çok aktivite var, program var. Bütün fotoğrafların burada olması genelde alışılmış bürokratik etkinlikler kapsamında gerçekleşir. Ama burada yapılan etkinliğimiz çok renkli olmuş. Gerçekten hepimize, belki birçok Belediyede örnek olabilecek etkinlikler. Bu yüzden kutluyoruz. Malatya’nın geleceği için iyi olur diye düşünüyoruz. Başkanımızı tebrik ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

 

9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları’nın dolu dolu geçtiğini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, “Hükümet meydanı dediğimiz 15 Temmuz Meydanı’na kadar süren ben binlerce insanın katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı. Hemen ertesi gün Kervansaray Buluşmaları çerçevesi içerisinde Kervansarayda sergiler, defileler, sempozyumlar ve konferanslarla devam etti. Hemen akabinde atış poligonunda atış yarışmaları, meydanlarda, semtlerde sportif aktiviteler ve sanat gösterileri ile sanat müziği icrası yapıldı” diyerek, önemli kültür, sanat ve spor etkinliklerine imza atıldığını söyledi.

 

 

 

Başkan Gürkan, Kervansaray Buluşmaları kapsamında yapılan etkinliklerde bütün renklerin bir arada olduğunu belirterek, “Özellikle Kervansaray Buluşması’nın memleketimizde bütün renkleri bir araya getirmesi hasebiyle bütün siyasi görüşleri, bütün ideolojik farklılıklara rağmen, herkesin burada bir araya gelmesi önemlidir. Milletimizin ve memleketimizin milli beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu dönemde, böyle bir etkinliğin bu şekilde icra edilmesi, aynı zamanda Malatya’da da milli birlik ve beraberliğimize bir imza atılmış olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Kervansaray Buluşması’nda emeği geçen tüm ekibimizi kutluyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrası Güney Osetia Halk Dansları Topluluğu ile Kafkas Yöresel Halkoyunları ekibinin birer gösteri yaptı. Gösteriler büyük beğeni topladı.

 

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda açılan sergiyi gezerek, bilgiler aldı. Burada konuşan Ağbaba, “Malatya'da böyle bir etkinliğin yapılması Malatya için önemli bir kazanç. Hep aynı şeyleri yapmak yerine çizgi dışına çıkmak adına, Malatya'nın nefes alınması sağlanmış. Bugünde burada bulunan sergiler gelen misafirler olağanüstü güzel şeyler yapmışlar. Hem geçmişin unutulmaması, hem de geleneksel geçmişteki yaşanan olayların yansıtılması önemli. Bu anlamda Battalgazi Belediyesini ve Sayın Başkan Selahattin Gürkan'ı kutladığımızı söylemek istiyoruz. Bugün bunun için buradayız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ