13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

AFAD’ın Dünyaya örnek olacak bir bilinçlendirme ve inovasyon projesinde Malatyalı imzası Emel Sonkaya

AFAD’ın Dünyaya örnek olacak bir bilinçlendirme ve inovasyon projesinde Malatyalı imzası Emel Sonkaya

Mikro Blog sitesi  Twitter’da bir paylaşımda;  Malatyalı hemşehrimiz , Emel Sonkaya’nın ,Afet Farkındalık Merkezi projesinde yer alması haberini görünce, Malatyalılar olarak gurur duymamıza sebep oldu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ,2023 hedeflerinde  ilerlerken yine ,dünyaya örnek olacak bir bilinçlendirme ve inovasyon projesi daha..Sayın Bakanımızı ve Sayın AFAD Başkanını ve Projeyi hazırlayan,Afad personeli sevgili hemşehrimiz Emel Sonkaya ve Burhan Ulutaş ı kutluyoruz.

Bilindiği üzere ; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), “Hazırlık afeti önler” bilincini oluşturmak amacıyla kurulacak “Afet Farkındalık Merkezi” için geçen yıl Temmuz ayında bir tanitim filmi hazırlanmıştı.

Geçen yıl düzenlenen çalıştayla kamuoyuna duyurulan Afet Farkındalık Merkezi Projesi, Ankara’daki Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) yerleşkesinde inşa edilecek

Dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan ve toplamda 92 bin metrekarelik bir alanda inşa edilmesi planlanan Afet Farkındalık Merkezi için AFAD’ın hazırladığı tanıtım filminde, merkezin önemi ve özellikleri anlatıldı. Filmde, kampüsün hem kapalı hem de açık alanları ile eğitici oyun düzenekleri animasyon teknolojisiyle gösteriliyor.

Görüntülerde, kampüs içerisinde, başta gençler ve çocuklara afet bilincini aşılamak amacıyla “Survivor”, “odadan kaçış oyunu” benzeri birçok popüler etkinlik ile simülasyon cihazları ve tatbikat uygulama alanlarının oluşturulacağı yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ