13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Ahmet Çakır, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Ahmet Çakır, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

ÇAKIR “ÖĞRETMENLİK SAYGIN VE FEDAKÂRLIK GEREKTİREN BİR MESLEK”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Öğretmenliğin, toplumda çok önemli bir yeri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, mesajında şunlara yer verdi:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmen unvanını almasının yıldönümünü bir kez daha büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Öğretmen eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim-öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiyle mümkündür.

Hayatımızda çok büyük yeri ve önemi bulunan öğretmenlerimize karşı bizler de gereken değeri verip, onlardan azami derecede yararlanmalıyız. Başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimize karşı saygıda kusur etmemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ