13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

AK Parti heyeti, 24 Haziran seçimleri çalışması kapsamında Hekimhan İlçesi’ne ziyarette bulundu.

AK Parti heyeti, 24 Haziran seçimleri çalışması kapsamında Hekimhan İlçesi’ne ziyarette bulundu.

“Bizler yıkmak için değil yapmak için geldik”

  AK Parti heyeti, 24 Haziran seçimleri çalışması kapsamında Hekimhan İlçesi’ne ziyarette bulundu.

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve milletvekili adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, belediye başkanları ve parti üyeleri, seçim çalışması kapsamında Hekimhanlılarla bir araya geldi.

  Ziyarette konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, 31 Mayıs Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatyalılarla buluşacağını kaydederek, Hekimhanlıları 16.30’daki mitinge davet etti.

  Koca, hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade ederek, “24 Haziran seçimlerinden sonra güçlü iktidar, güçlü meclis, güçlü cumhurbaşkanımızın önderliğinde hem tüm Türkiye’mize hem Malatya’mıza hem de Hekimhan’ımıza daha güzel hizmetler getireceğiz” dedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 24 Haziran’da Hekimhan’da açık ara önde olmak istediklerini ifade ederek, “Köy köy, cadde cadde, sokak sokak, ev ev gezmemiz gerekiyor. Büyükşehir belediyesi olarak Hekimhan’a yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmanız gerekiyor. Biz asla ayrım yapmıyoruz, bu millet bizim milletimiz. Biz milletin birliğinden yanayız. MASKİ, Hekimhan’ımızın altyapısını yeniledi, 40 milyonun üzerinde bir yatırım yapıldı” diye konuştu.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan ise “130 bin genç seçmenimizin olduğu Malatyalı genç kardeşlerimizin ve Malatyalıların sorunlarını en iyi şekilde çözüme kavuşturacağız” dedi.

  27 Mayıs 1960 darbesine de değinen Atalan, “Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmetle yad ediyorum. Biz, 15 Temmuz’da bunu gördük. Değerli milletimiz 15 Temmuz’da Sultan Abdülhamit Han, Adnan Menderes gibi cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadınız. İnşallah 24 Haziran’da da yalnız bırakmayacaksınız. En iyi şekilde başkomutanımızı cumhurbaşkanı olarak seçeceksiniz” ifadelerini kullandı.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken de Malatya’da 6’da 6 yapmak istediklerini belirterek, “Mecliste Malatya’mıza hizmet edeceğiz. Görüyorum ki Malatya reisinin yanında, askerleri arkasında” dedi.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı ise Türkiye’nin 24 Haziran’da bir yol ayrımına gireceğini ifade ederek, şunları söyledi: “Bu yol ayrımında Türkiye, yüz yıllık Parlamenter Sistemin yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tanışacak. Buna da hep birlikte şahitlik edeceğiz. Buna taraf olacağız, onay vereceğiz, destekleyeceğiz, vermiş olduğumuz desteğinde arkasında duracağız. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu ülkede, her türlü fitneyi, terörü, Gezi olayları, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz’u denediler. En son ekonomik olarak yapmaya çalıştıklarında da yine milletimiz bu işe sahip çıktı. Milletimiz destek verdi; ellerindeki altın, dolar ve avrolarını bozdurdu. Devletimize destek verdi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvendiğini bir kez daha ortaya koydu.”

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır da ülkenin önemli bir süreçte bulunduğuna dikkat çekerek, “Türkiye artık bir sistem değişikliğine gidiyor. Türkiye kabuğuna sığmayan bir yapıya geldi. Türkiye, 16 yılda çok hızlı büyüdü, gelişti, dünya siyasetinde de çok etkin bir konuma geldi. Dünya ve bölge siyasetinde etkili olmak için hem iç siyasette güçlü olmak hem ekonomik anlamda güçlü olmak zorundayız. Türkiye bugüne kadar bunları çok iyi başardı. Geldiğimiz noktada da eğer biz Süper Lig’de mücadele edeceksek, süper güçlerle yarışacaksak bir sistem değişikliği mecbur hale geldi” şeklinde konuştu.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Hekimhan’ın en az yüzde 50 oyla 24 Haziran’da cumhurbaşkanı ve AK Parti’ye destek vermesini beklediklerini ifade etti.

  Çalık, 16 yıldır Hekimhan’a AK Parti olarak hizmet ettiklerini ve hizmet etmeye de devam edeceklerini ifade ederek, “Aynı azim, imanla ‘durmak yok yola devam’ diyeceğiz. 24 Haziran’da Hekimhan bir kez daha güçlü bir şekilde Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacak. ‘Tamam’ diyenlere inat durmak yok yola devam. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için, mazlumların umudu Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçeceğiz. Sizlerle beraber o cumhurbaşkanını, o başkomutanı askerlerini, milletvekillerini, ak vekillerini de meclise göndereceğiz” dedi.

  ‘Biz yapılamaz denilen her şeyi Allah’a hamdolsun yaptık’ diye sözlerini sürdüren Çalık, “Dağları deldik Malatya ile Hekimhan’ı buluşturduk. Tünellerimizi yaptık. Sizi sevdiklerinizle buluşturmak için tünellerimizi yaptık. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra manifestosunu açıkladı. Milletvekili aday tanıtımında da beyannamemizi açıkladı. Beyannamemizi açıkladığımızda 16 yıldır iktidarda olan bir parti sadece yaptıkları değil, 146 başlıkla neler yapacağımızı açıkladık. Biz bunları açıklarken, CHP’nin adayı İnce’nin neler söylediğine ve çılgın projelerine bakmak lazım. Önce biz dedik ki ‘Onlar konuşur, AK Parti yapar.’ Şimdi ‘AK Parti yapar, onlar yıkar’ vaziyete dönmüş haldeler. ‘Yerli otomobil projesini durduracağım’ diyor İnce. ‘Kanal İstanbul projesini durduracağım’ diyor. ‘Külliyeyi yıkacağım’ diyor. Önce insanlara yapacağın icraatı söyleyeceksin. Bu sana birinci ders. İkinci ders, senin ayağını kaydırmak isteyen CHP Genel Başkanı’nın karşısına çıkıp, üç kez genel başkan olmak istediğin partiye genel başkan yapmayanlar, seni bu ülkenin başına nasıl cumhurbaşkanı yapacaklar? Bunu da öğrenmen lazım. Sana üçüncü ders ise şudur; Kılıçdaroğlu’nun çırağı İnce dersine iyi çalışacak. Önce AK Parti’nin yaptıklarını öğrenecek ondan sonrada yapacağı çalışmalar varsa da söyleyecek” diye konuştu.

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de “Millete hizmet etmek için çıktığımız bu yolda sizlere emanet olduk, sizlere hesap vermeye, sizlerin oyuna talip olmaya geldik. Hekimhan ‘yola devam’ diyorsa tüm Malatya ‘yola devam’ der, Malatya ‘yola devam’ derse, Türkiye yoluna devam eder” dedi.

  Bakan Tüfenkci, yeni bir Türkiye inşa etmek için yola çıktıklarına dikkat çekerek, “Bizler yıkmak için değil, yapmak için geldik. Sadece yollar, köprüler, binalar değil gönülleri yapmak, gönüller inşa etmek için geldik. Gönülden gönüle köprüler kurmak için geldik ve en önemlisi de tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet ülküsü içerisinde bulunan, bu ülküyü benimseyen bütün kardeşlerimizi kucaklamak için geldik. Bayrağa ihanet etmeyen, vatana ihanet etmeyen, devlete ihanet etmeyen, millete ihanet etmeyen her bir kardeşimizle yol yürümeye geldik. Ben inanıyorum ki Hekimhan demir gibi sağlam ve her zaman milli iradeden yana oldu. Hekimhan her zaman milletten yana, haktan yana oldu, her zaman devletinin yanında oldu. Bizde insanımızın refah düzeyini artırmak adına gece gündüz demeden çalıştık” ifadelerini kullandı.

  24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimin ülkenin yarınları için önemli olduğunu kaydederek, “Ülkemize operasyon çekilirken gerek terörle dize getirmeye, gerekse ekonomik olarak Türkiye’yi dize getirmeye çalışanlara karşı sizlerin oyları ile bu oyunu bozacağız” dedi.

  Bakan Tüfenkci, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin  ‘Seçilirsem Kanal İstanbul ve Yerli Otomobil projelerini durduracağım’ açıklamalarına da tepki gösterdi.

 27 Mayıs Darbesi’nin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Bakan Tüfenkci, “Muhalefetteki bu zihniyet o gün 27 Mayıs’a alkış tutan zihniyetin devamı” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunlar bizim yaptıklarımızı tartışmakla, lafla geçiriyorlar. ‘Biz iş başına gelirsek yok Kanal İstanbul’u yıkacağız, yok bilmem neyi kaldıracağız, yok Külliyeyi bilmem ne yapacağız.’

Sen iktidara gelmeye gelemeyeceksin de ama senin zihniyetini ortaya çıkarma bakımından söylediğin sözleri bu millet çok iyi not ediyor. Bir yandan inşa etmek için gelenler, bir yandan da yıkmak için gelmeye çalışanlar var. Bunu aziz milletimiz, Hekimhanlılar, Malatyalılar çok çok iyi ayrıştırırlar, sandığa gittiğinde de bunun cevabını çok iyi verirler.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ