15.01.2021 - Malatya Siyaset Portalı

Ak Parti Mitinglerine Adam Taşırken İyiydi , Şimdi Yüzlerine Bakmıyorlar

Ak Parti Mitinglerine Adam Taşırken İyiydi , Şimdi Yüzlerine Bakmıyorlar

AĞBABA, TOPLU TAŞIMA ESNAFININ SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

“AK PARTİ MİTİNGLERİNE ADAM TAŞITIRKEN İYİYDİ. ŞİMDİ YÜZLERİNE BAKMIYORLAR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, özel halk otobüsü ve minibüs esnafının koronavirüs sonrası kontak açamayacak duruma geldiğini belirterek “AK Parti Mitinglerine ücretsiz adam taşıtırken iyiydi. Şimdi neden bu insanlara sahip çıkmıyorsunuz?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ,Malatya esnafının sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Malatya esnafını önce  depremin ardından da Koronavirüs salgınının vurduğunu, yüzlerce esnafın krizden kaynaklı kepenk kapatmak zorunda kalacağını, esnaflar ve sanatkarlar için acil ekonomik destek paketi hazırlanması gerektiğini belirten Ağbaba, bu kez de mazot bile alamayacak duruma gelen toplu taşıma araç esnafının sorunlarına çözüm istedi.

‘NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN’ DENİLEMEZ

Toplu taşıma esnafı ve şoförlerinden sık sık telefonlar aldığını,sıkıntılarını dinlediğini kaydeden Ağbaba, esnaf ve şoförlerin sokağa çıkanların sayısında ciddi düşüş yaşandığını, sokağa çıkmak zorunda olanların büyük bölümünün de özel araçlarını kullandığını,toplu ulaşım araçlarına binişlerin yüzde 70-80 oranında gerilediğini söylediklerini  belirterek “Yüzlerce esnaf  ve aileleri göz göre göre açlığa sürükleniyor. Minibüsçüler,özel halk otobüsü şoförleri para kazanmaktan vazgeçmişler, mazot parasını bile çıkaramayacak durumdalar. Kendi ceplerinden mazot alıp yolcu taşıyorlar. Artık o kadar zor duruma gelmişler ki ‘gerekirse hattımızı iptal edin’ diyorlar. Kamu hizmeti yapan bu kişilerin ‘ne haliniz varsa görün’ anlayışıyla yüzüstü bırakılması kabul edilemez.” Dedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAKIT VE SÜRÜCÜ GİDERİNİ KARŞILIYOR, MALATYA’DA SES YOK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Özel Halk Otobüslerinin yakıt ve sürücü giderlerinin İBB tarafından karşılanacağını açıkladığını belirten Ağbaba, “CHP’li belediyelerimiz virüsten kaynaklı esnaflarımızın sorunlarını en aza indirmek için destek açıklamaya devam ediyor. Şayet minibüsçüler ellerini taşın altına koyuyorsa,bu zor şartlarda görevlerini yapmaya devam ediyorsa elbette devlet de onlara destek vermelidir.Malatya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma esnafına mazot ve sürücü gideri desteği vermelidir. AK Parti Mitinglerine ücretsiz adam taşıtırken iyiydi. Şimdi bu insanların yüzlerine bile bakmıyorlar” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:

Malatya Siyaset Haber

Malatya Siyaset Arenası