20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Akçadağ’lı Aday MHP 2. Sıra adayı Ömer Ekici : Tek Akçadağ’lı bürokrat olan Levent Iskenderoğlu’nun görevde alınması da bardağı taşıran son damla olmuştur.

Akçadağ’lı Aday MHP 2. Sıra adayı Ömer Ekici : Tek Akçadağ’lı bürokrat olan Levent Iskenderoğlu’nun görevde alınması da bardağı taşıran son damla olmuştur.

Akçadağ’lı 7 haziran seçimlerin de kendi adayına sahip çıkmadığı ve  çok az bir oyla vekilliği kaçırdığı için çok pişman oldu 24 haziran seçimlerinde aynı hatayı yapmamaya kararlı.

Listelerde tek Akçadağ’lı Aday MHP 2. Sıra adayı Ömer Ekici diğer partiler özellikle Ak parti Akçadağ ve Akçadağ’lı yı önemsemediği aşikardır. Gerek adaylar da olsun , gerek yönetim kadrosunda olsun Akçadağ’lı ya pek yer verilmemesi dikkat çekmektedir. Tek Akçadağ’lı bürokrat olan Levent Iskenderoğlu’nun görevde alınması da bardağı taşıran son damla olmuştur.

Her seçim dönemi bacınız geldi deyip oy istemeye gelen, seçim de sonra da hiç bir zaman görünmeyen Öznur Çalık gerek Akçadağ’ın merkezinde gerekse köylerinde kimse tarafında destek alamamakta ve kesinlikle AK Parti de en büyük tepkiyi Çalık alıyor.

Akçadağ esnafının Ak partiye olan tepkisi Büyükşehir belediye başkanı yaptığı dönemde üvey evlat muamelesi yapan Ahmet Çakır resmen bakana şikayet edildi. Bakana şikayet edilen Çakır için vatandaş “geldiği günde beridir merkezimiz toz duman içinde iş yerlerimizin kapısını açamıyoruz, rezil bir görüntü var ilçede ziyade köy görüntüsü var. Ne alt yapımız var ne yollarımız yapılı” Hatta MHP Akçadağ gezisinde esnaflarda birinin Ekici’ye “Ömer abi yolunu gözlüyorduk bizi Çakır’dan kurtar demesi”de vatandaşın Çakıra olan tepkisinin göstergesidir.

Akçadağ için büyük bir fırsat kendi öz evladına  sahip çıkacak mı? yoksa yine her seçim gibi kendini dışlayan 2. Plânda görenleri mi tercih edecek? 24 haziran da belli olacak. Temsil noktasında aç olan Akçadağ, eğer bu seferde vekil çıkaramazsa belki de bundan sonra siyaset de pek söz sahibi olamayacak.

Kaynak : www.malatyagercek.com

https://www.malatyagercek.com/politika-44/akcadag-li-ak-partiye-kizgin-ve-kirgin-h1822786.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ