02.06.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Apple, iPhone 6s Plus patlamasını araştırıyor!

Apple, iPhone 6s Plus patlamasını araştırıyor!

2016 yılı şüphesiz akıllı telefonların patlama haberleriyle hatırlanacak. Geçtiğimiz aylarda çıkan Samsung Galaxy Note 7‘nin satışları patlama haberleriyle durdurulmuş ve yenileriyle değiştirilmişti. Geçtiğimiz günlerde ise daha kutusundan bile çıkarılmayan bir iPhone 7′nin patladığına dair ilişkin haberi sizle paylaşmıştık. 

iPhone 7 patladı! Patlama sırası iPhone 6s Plus’da

Geçtiğimiz günlerde bir patlama haberi, Yvette Estrada‘nın sahip olduğu iPhone 6s Plus‘dan geldi. Telefonun sahibi durumla ilgili “Önce bir cızırtı duydum, daha sonrasında bir pat sesi ile beraber alevler ekrandan çıkmaya başladı” açıklamasını yaptı.

Eşinin hızlı davranıp telefonu su dolu lavaboya atmasıyla bir facianın önüne geçilmesine rağmen kısa sürede inanılmaz ısınan telefon, konsolda yer alan iki Apple Watch standını yakmış.

Diğer patlama da okulda oldu

Apple tarafından araştırıldığı iddia edilen bir diğer patlamada bir okulda oldu. Telefonunu arka pantolon cebinde bulunduran Darin Hlavaty’nin iPhone 6s Plus’ı dersin ortasında patladı. Durumla ilgili öğrenci olay sırasında telefonun pilinin tamamen bitmiş olduğunu ve şarja takılı olmadığını söyledi.

Durumla ilgili herhangi bir basın açıklaması yapmayan Apple, telefonu patlayan Yvette Estrada’nın kendileriyle iletişime geçmesi sonucu yeni bir şarj, iki yeni Apple Watch standı ve yeni iPhone 6s teklif etmiş.

Aynı zamanda firma, Estrada’nın söylediğine göre ek ücret verirse telefonlarını iPhone 7‘ye de yükseltebileceklerini belirtmiş. Hayatın tehlikeye atıldığı böylesi bir durumda telefonu yükseltmek için ücret talep edilmesi de, ilginç bir ayrıntı.

Geçtiğimiz günlerde Apple durumla ilgili bir açıklama yaptığında, sizlerle paylaşmış olacağız.

:: Sizce iPhone 6s Plus’larda kronik bir sorun var mı ? 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/apple-iphone-6s-plus-patlamasini-arastiriyor-75964

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar kemal dedi ki:

    Malatya dışındayım haberlerinizi takip ediyorum

  2. Avatar Erkam dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: