19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

ATA Başkanı Gürsel BARAN Malatya’da @ATOkurumsal

ATA Başkanı Gürsel BARAN Malatya’da @ATOkurumsal

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran beraberinde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İş Adamları Harun Adıgüzel, Harun Oğuz, Mustafa Özbey, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Er ile birlikte Vali Toprak’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

ATO Başkanı Gürsel bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde beraberindekiler ile birlikte Vali Toprak’ı makamında ziyaret ederek ilimizin sanayileşme konusundaki faaliyetlerinin ve ilin alt yapısının gelişmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Malatya’nın Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yer almasının İlin gelişimine çok daha fazla katkı sağlayacağına olan inancını belirtirken Vali Toprak’ında bu konuya büyük bir önem verdiğini, basından ve Malatya TSO Başkanı Erkoç’tan aldığı bilgilerden büyük bir memnuniyetle takip ettiğini belirtti.

Başkan Gürsel hem kendilerini kabulünden hem de Malatya’nın ve Türkiye’nin sanayileşmesi noktasında vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Vali Toprak’ta ziyaretten ve kendilerini ilimizde görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaretleri için teşekkür etti. Cazibe Merkezleri Programında yer alan Malatya’da yüzlerce yatırımcının Kalkınma Bankasına direk olarak yada Malatya Ticaret ve Sanayi Odası binasında bulunan Yatırım Destek Ofisine müracaatta bulunduğunu, bu yatırımların gerçekleşmesi halinde de ilde önemli bir istihdam sağlanacağını hem Organize Sanayi Bölgesinin bununla birlikte İlin hem de Türkiye’nin istihdam ve üretim açısından kazanım elde edeceğini belirtti.

Dünyanın en büyük rulman üreticilerinden birinin sahibi olan İşadamı Adıgüzel ile birlikte Başkan Gürsel ziyaretinin anısına Vali Toprak’a ve sembolik rulman maketi hediye ederken, Vali Toprak’ta kendilerine ilimizin sembolü kayısı hediye etti.

Ziyaretin sonunda hep birlikte valilik merdivenlerinde Vali Toprak’la hatıra fotoğrafı çektiren ziyaretçiler valilik binasından ayrıldılar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ