20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Av. Veysel Taner Şenel’in Aday Adayı tanıtım toplantısına yüksek katılım oldu.

Av. Veysel Taner Şenel’in Aday Adayı tanıtım toplantısına yüksek katılım oldu.

Av. Şenel, Aday Adaylığı Tanıtımı Coşkulu Geçti

  1. Dönem Milletvekili Seçimi için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Aday adaylığı başvurusunu yapmış olan Av. Veysel Taner Şenel’in Aday Adayı tanıtım toplantısına yüksek katılım oldu.

MHP Milletvekili Aday Adayı Av. Veysel Taner Şenel’in Basın açıklamasına, MHP İl Başkanı R. Bülent Avşar, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, MHP İl ve İlçe Teşkilatı yöneticileri, MHP Malatya Kadın Kolları İl Yöneticileri, partililer katıldı.

Aday Adayı tanıtımında ilk konuşmayı yapan MHP Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, ‘’24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için Genel Merkezimize Aday Adaylığı başvurusunu yapmış bulunmaktadır, Taner kardeşimiz. Şunu belirtmek isterim ki şuana kadar partimize çok yoğun bir ilgi ve teveccüh vardır. Milliyetçi Hareket Partisine yöneltilmiş muazzam bir alaka, sevgi, desteğin varlığına işarettir. Sayın Veysel Taner Şenel kardeşimiz, kendisi avukattır. Kendisi tanıtımını yapacaktır. Kendilerine başarılar diliyorum. Allah Yar ve Yardımcısı Olsun. İnşallah.”

MHP Milletvekili Aday Adayı Av. Veysel Taner Şenel, “Saygıdeğer Ülküdaşlarım, değerli misafirler, sayın basın mensupları. Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımızı açıklamak üzere düzenlemiş olduğumuz basın toplantısına hepiniz hoş geldiniz. 1984 yılında Malatya da doğdum. İlk, orta ve Lise eğitimimi Malatya da tamamladım.  2003 yılında girdiğim Ankara Hukuk Fakültesinden 2007 yılında mezun oldum. Bir yıllık bir staj eğitimimiz sonrasında yaklaşık 10 yıldır Malatya Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktayım. Evliyim, iki çocuk babasıyım.

Bildiğiniz üzere 15 Temmuz 2016 günü hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bu hain darbe girişimi Ankara Balgat da Genel Merkezimizde dimdik ayakta duran Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve onun emir ve talimatlarıyla hareket eden Ülkücü kadrolar başta olmak üzere Türk Milleti tarafından bu hain darbe girişimi engellenmiştir. Hemen akabinde Liderimiz ve Ülkücü kadrolar, devletimizin üzerine koruma kalkanı olmuştur. Daha sonrasında ivedi olarak karar mekanizmaları işletilmiş. Ve devletin içerisindeki, ayrıca sınırlarımızın hemen yanı başındaki teröristler temizlenmiş, temizlenmekte ve temizlenecektir. Bu temizlik yapılırken aynı zamanda Devletimizin yönetim şekliyle alakalı olarak; Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin talepleri doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi önce meclisimizde sonrasında  malumunuz olduğu üzere 16 Nisan Referandumuyla Milletimizin onayı ile onaylanmış ve yürürlüğe girmiştir. Yürürlük tarihi 1 Kasım 2019 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra gelişen konjonktürel değişiklikler, iç ve dış mihraklar ne yazık ki ülkemizdeki oyunlarına kaldıkları yerden devam etmişler ve bu değişim – dönüşümü engellemek için bütün çaba ve gayretleri sarf etmişlerdir. Bu gayretler Liderimizin mülahazalarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin biran evvel hayata geçirilmesini gerekli kılmıştır. Ve Liderimizin teklifi siyasi iktidar tarafından da onaylanmış ve devamında meclisimizin aldığı kararla 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin yapılmasına karar verilmiştir. Bizde bu vesile ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlerde Malatya’dan Milletvekilliği aday adaylığı başvurumuzu yaptık.

Bu aşamada Milletvekili aday adayı olmamızın birçok nedeni vardır. Bunun ötesinde bazı nedenler vardır ki, partimizin ve davamızın genel politikasını içermektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Ülkesinin ve Memleketinin bekasını amaç olarak edinmiş. Bu bekanın korunmasını ve sağlanmasını şiar edinmiştir. Bizim için iktidar olmak bu amacın sağlanması için en önemli araçtır. Bizde Milletvekilliğini böyle bir araç olarak görüyoruz. Ülkemizin ve Milletimizin bekasını korumak ve sağlamak amacıyla bu göreve talip olduk. Ayrıca, Ülkemizin ve Milletimizin bekasını bundan sonrada sağlayacak nitelikli kadroların bizden sonraki nesillerin yetişmesinde de Milletvekili olarak bizden sonraki nesillere bir rol model, bir örnek olmak amacındayız. Milletvekilliği aday listesine girip girmemiz hiç önemli değildir. Teşkilatımızın, Liderimizin, Davamızın, Ülküdaşlarımızın yanındayız. Her daim destekçisiyiz.

Sözlerime son verirken kıymetli Ülküdaşlarıma, yiğit Bozkurtlarıma, iffet abidesi Asenalarıma birkaç mısra okumak isterim.

Arkanızda Metehan ve Bilge Kağan Olsun.

Bir yanınız da Sultan Alparslan,

Diğer yanınızda Fatih Sultan Mehmet Han Olsun.

Önünüzde Başbuğ Alparslan Türkeş

Ve Gazi Mustafa Kemal Olsun.

Kur’an-ı Kerim Başınızın Tacı,

Çizginiz Peygamber çizgisi,

Yolunuz Allah Yolu Olsun.

Kılıcınız Keskin, Adı Zülfikar Olsun.

Yaşasın Türkoğlu, Yaşasın Turan.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” dizeleriyle konuşmasına tamamladı.

MHP Malatya Milletvekili Aday Adayı Av. Veysel Taner Şenel, tanıtım toplantısı katılımcıları tarafından coşkuyla alkışlandı. Aday Adaylığı tanıtım konuşması sonrasında partililer Av. Şenel’e ‘Hayırlı Olsun’ temennilerini ve konuşmasından dolayı hayranlıklarını dile getirdiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ