28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Bakan Özhaseki, Deprem Sonrası Malatya’da: “Hasarların Altından Kalkacağız”

Bakan Özhaseki, Deprem Sonrası Malatya’da: “Hasarların Altından Kalkacağız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremden etkilenen Malatya’da incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmaları yerinde değerlendirdi ve vatandaşlara destek mesajı verdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’i makamında ziyaret eden Bakan Özhaseki’ye, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Malatya Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve parti yöneticileri eşlik etti. Ziyaret sırasında, depremin yol açtığı hasarın giderilmesi ve Malatya’nın yeniden imarı için yapılan çalışmalar ele alındı.

Bakan Özhaseki, yerel seçimlerin ardından oluşan yeni yönetimle birlikte Malatya’nın ihtiyaç duyduğu hizmetlerin hızla karşılanacağını vurguladı. Deprem felaketinin ardından başlatılan yoğun çalışmaların devam ettiğini belirten Özhaseki, 850 bin bağımsız birimin yıkıldığı depremin Türkiye tarihinin en büyük felaketi olduğunu ifade etti.

“1240 şantiyede 110 bin kişilik bir orduyla çalışıyoruz” diyen Bakan Özhaseki, 4333 köyde konut yapımının sürdüğünü ve zarar gören şehirlerde de inşaat çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Malatya’da yürütülen çalışmaları yakından takip edeceklerini belirten Özhaseki, hak sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve konut ile işyeri ihtiyaçlarının karşılanması için gereken adımları atacaklarını bildirdi.

Bakan Özhaseki, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Hiç kimsenin endişesi olmasın, bu hasarların altından kalkacağız. Malatya’mızda kaç tane hak sahibi var, ne kadar konut ve işyeri yapmamız lazım, inşaatlarımız ne durumda, bunların hepsini tek tek gözden geçireceğiz. Yapmamız gerekenleri daha hızlı bir şekilde yapmak için gayret göstereceğiz. İyi niyetle yola çıktık. İyi niyetle yola çıkanın en büyük yardımcısının önce Cenab-ı Allah sonra vatandaşımız olduğuna inanıyorum. İnşallah bu hasarların altından da en kısa sürede kalkacağız.”

Bakan Özhaseki’nin ziyareti ve verdiği mesajlar, depremden etkilenen Malatyalılar için umut ışığı oldu. Devletin tüm imkanlarıyla yaraların sarılması için çalıştığı ve Malatya’nın yeniden ayağa kalkacağı inancı pekişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ