fbpx
14.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Başkan Adayı Mikail Sülük’ten Coğrafi İşaret Sözü

Başkan Adayı Mikail Sülük’ten Coğrafi İşaret Sözü

“Talep, Üretim, İstihdam ve Geliri Arttıracağız”

AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, Çengelli, Bayırköy, Koçköy ve Örnekköy mahallelerine ziyaretlerde bulundu. Başkan Adayı Mikail Sülük, Pütürge’ye özgü en az 2 ürün belirlenerek coğrafi işaret alınacağını belirterek, “Proje ile Pütürge’nin tanınırlığı ve prestiji arttıracak. Bölge yöresel ürünlerine olan ilgi ve talep artacak. Talebin artmasına bağlı olarak üretimin artması sağlanacak. Artan üretim düzeyi ile üreticilerin ve bölgenin gelir düzeyi artmış olacak.” dedi

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi kapsamında Pütürge’deki çevre mahallelerine ziyaretlerde bulunan AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük gezdiği mahallelerde vatandaşların sorunlarını dinledi. Başkan Adayı Mikail Sülük, Pütürge’ye yapılacak proje ve yatırımları vatandaşlara anlattı. Ziyaretlerde AK Parti ilçe teşkilatı da Mikail Sülük’e eşlik etti. Vatandaşlarla konuşan Başkan Adayı Mikail Sülük, Coğrafi İşaret Projesi ile, Pütürge’de bal, kuru üzüm ve peynir gibi önemli gelir kaynakların olduğunu ve bu ürünlerden en az 2 ürün belirlenerek coğrafi işaret alınacağını belirtti.

“PÜTÜRGE’NİN TANINIRLIĞI VE İTİBARI ARTACAK”

Pütürge’de coğrafi işaret alınan 2 ürün sayesinde üretim ve gelir düzeyinin artacağını dile getiren Başkan Adayı Mikail Sülük, “Pütürge’nin marka imajının güçlendirilmesi ve ülke genelinde bilinirliğinin artırılması amacıyla belirlenecek 2 adet yöresel ürün için coğrafi işaret çalışması yürütülecek. Coğrafi işaret çalışmaları sonrasında ilgili ürünlerin üretimi belediye ve girişimciler tarafından yapılacak olup 10 kişinin de istihdam edilmesine olanak sağlayacağız. Bu projemiz ile Pütürge’ye özgü olan 2 yerel ürünün standartlarının korunması, ürünlerin geleneksel üretim metoduna uygun olarak üretilmesi, Pütürge Belediyesi ve girişimciler tarafından yerel ürünlerin üretimiyle yeni istihdam alanı oluşturulması sağlanacak. Belirlenen ürünlerin ambalajında Pütürge adının bulunmasıyla ilçemizin tanınırlığının ve itibarının artırılmasına olacak sağlanacak” ifadesini kullandı.

“HEM GİRİŞİMCİLİK HEM İSTİHDAM ARTACAK”

Coğrafi işaret ile Pütürge’ye katacağı değerden bahseden Başkan Adayı Mikail Sülük, Pütürge’de girişimciliğin artmasıyla bölge halkının istihdam edilmesine neden olacağını vurgulayarak şunları dile getirdi, “Coğrafi işaret projesi ile bölgenin tanınırlığı ve prestiji arttıracak. Bölge yöresel ürünlerine olan ilgi ve talep artacak. Talebin artmasına bağlı olarak üretimin artması sağlanacak. Artan üretim düzeyi ile üreticilerin ve bölgenin gelir düzeyi artmış olacak. 2 yıl sonra bölge ürünlerinin markalaşması sağlanacak. Yöresel ürünlerin coğrafi işaretle özgünleştirilmesi ile yeni pazar olanakları yaratılmış olacak. Aynı zamanda bu ürünlerin benzer ürünlere göre güvenilirliği artacak tercih sebebi durumuna gelecek. Bölgede yöresel ürünlerin üretiminin artması ile gelir düzeyi artacak. 5 yıl sonra coğrafi işaret projesi ile belirlenen 2 ürün için girişimcilik artacak ve bölge halkının istihdamının sağlanması ile işsizlik oranı düşecek. Hem bölge hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak.”

Haberin video Linki: https://we.tl/t-E2O69cVUXQ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ