13.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Başkan Adil Gevrek , Turgut Özal Üniversitesi Malatya’ya Kazandırılmalı.

Başkan Adil Gevrek , Turgut Özal Üniversitesi Malatya’ya Kazandırılmalı.

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’ten MASTÖB’e Ziyaret

Başkan Adil Gevrek  ve Yönetimi MASTÖB Malatya Şubeyi Ziyaret Etti.

Başkan Adil Gevrek , Turgut Özal Üniversitesi Malatya’ya Kazandırılmalı.

MASTÖB Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği ve Yeni Malatyaspor  Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve Yönetimi MASTÖB Malatya Şubeyi Ziyaret Etti.

Başkan Adil Gevrek , Yeni Malatyaspor Yönetimi , Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları , MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri  ile birlikte  Birlik Binasında sabah kahvaltısında bir araya geldi.

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz , “ Ev Sahibi olarak Başkanımıza ve misafirlerimize hoş geldiniz diyorum.  Bizler MASTÖB Şubesi olarak yönetimimizle , Kadın ve Gençlik Kollarımızla sürekli  bir araya gelerek Malatya’nın sorunlarını tartışıyor ve ne gibi çözümler üretebiliriz diye fikir alış verişinde bulunuyoruz.  Bizler Malatya için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Burada her zaman tahammül güzü olan , her görüşte ve etnik kimlikte olan arkadaşlarla şu an olduğu gibi hem soframızı  , hem de gönül birlikteliğimizi paylaşıyoruz.. Biz her platformda olduğu gibi , her basın açıklamasında olduğu gibi MASTÖB’ün Türkiye için örnek bir Sivil Toplum Örgütü olduğunu vurguladık vurgulamaya da devam edeceğiz”   dedi.

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği ve Yeni Malatyaspor  Kulüp Başkanı Adil Gevrek ise yaptığı açıklamada , Bizler hem MASTÖB olarak , hem de Yeni Malatyaspor olarak her daim  Malatya’mızın başarısı için mücadele ettik.   Yeni Malatyaspor’un  başarısında her Malatya’lının olduğu gibi MASTÖB’ün de büyük katkısı vardır.  Yeni Malatyaspor’un en sıkıntılı döneminde her zaman MASTÖB Maddi Manevi Malatyaspor’un yanında olarak büyük katkı vermiştir. Geçen sene özellikle takımımız en zor gününde MASTÖB Malatya Şubesi Yönetimi , Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri Yeni Malatyaspor’u yalnız bırakmadı.

Özellikle Kadın Kollarımızın Bizim en zor günümüzde  maçlara gelerek verdikleri desteği asla unutmayacağım.  Yeni Malatyaspor  Tüm Malatya’lıların ortak değeridir. Siyasetin üzerinde tüm Malatya’lıları etrafında toplayan Malatya’mızın göz bebeğidir.  İnşallah yeni stadımız  en kısa zamanda bitecek . Takımımızın başarılarına bundan sonra bu yeni stadımızda şahit olacağız.   Ayrıca MASTÖB’ün de Genel Başkanı olmam nedeniyle Malatya’nın tüm meselesi ile Yeni Malatyaspor’da olduğu gibi yakından ilgileniyorum. Özellikle MASTÖB olarak birçok etkinlikte tüm Malatya’lıları bir çatı altında toplamaya çalışıyor daha güçlü bir şekilde lobi faaliyetlerimizi dışarıda yürütmeye çalışıyoruz.

Başkan Adil Gevrek , MASTÖB Malatya Şubemizin öncülüğünde Malatya’ya  İkinci bir Devlet Üniversitesi kazandırmak için büyük gayretler gösteriyoruz. 15 Temmuz Darbe Kalkışmasından sonra malum terör örgütüne ait olan ve kapatılan Turgut Özal Üniversitesi’nin  Malatya’ya kazandırılması noktasında ciddi çalışmalarımız var. Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımızın bu konuyu dile getirdiğimizden beri yakından ilgilendiğini , İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay’a  , Yeni Üniversitenin alt yapı çalışması hakkında  talimat vererek  bu konuyu hızlandıracakları bilgisini ve müjdesini verdi. Bizler MASTÖB  olarak çok kısa zamanda  , WEB üzerinden MASTÖB TV ,RADYOMASTÖB ve MASTÖBHABER Sitelerini hayata geçireceğiz. Bu yayın organlarımız Malatya dışında Türkiye ve Dünya’da ki tüm  Malatyalıları bir araya getirecek Malatya’lıların ortak sesi olacaktır dedi.

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ise MASTÖB’ün yönetiminde olmak benim için bir gururdur. Ben  MASTÖB’ün bir üyesi olarak siyasi kimliğimi bir kenarda bırakarak ortak değerimiz olan Malatya için maddi manevi elimden gelen gayreti yapmaya hazırım. MASTÖB gerçekten tüm farklılıkların , düşüncelerin bir araya geldiği bir zenginlik.  Bu zenginliğimiz sizlerinde desteği ile en iyi şekilde devam edecek diyerek MASTÖB Genel Başkanı ve Yeni Malatyaspor  Başkanı Adil Gevrek ve Yönetimine başarılar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ