fbpx
23.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Başkan Dağ’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Dağ’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Cumhuriyet´in 93. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında, “Milletimizin tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin 93.yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Başkan Dağ Mesajında “Millet olarak Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Her karış toprağı atalarımızın kanıyla şereflenen bu aziz vatanımızda, farklı dil, din, ırk ve görüşlerdeki insanlar asırlar boyu kardeşçe yaşamıştır.

Aziz milletimiz, kendini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle bitirmiş, Cumhuriyet’le birlikte tarih sahnesinde hak ettiği yeri yeniden almıştır. Cumhuriyetimiz; gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır.

Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen bazı dış güçler, ülkemizin ulaşmış olduğu bu başarı seviyesini baltalamak isteyen güçlerdir. Ancak bizler Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndaki ruhla ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza mücadele vermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, canlarını feda ederek, bu vatanı bize miras bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

zekidag_cumhuriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ