21.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Başkan Taşkın, Hasırcılar Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Başkan Taşkın, Hasırcılar Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, vatandaşların talep ve önerilerini dinlemek amacıyla mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak Hasırcılar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Taşkın, ilçede devam eden çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Battalgazi’de yaşayan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler sunmak amacıyla ilçe sakinleriyle sürekli iletişim halinde olduklarını vurgulayan Başkan Taşkın, “Her mahalleyi kendi yuvamız olarak görüyoruz. Çalışmalarımız ara vermeksizin devam edecek. Çıtayı daha yukarı taşımak için bütün ekibimle gayret içerisinde olacağız.” dedi.

**”Depremin izlerini iki yıl içerisinde sileceğiz”**

Mevcut sorunların farkında olduklarını ve çözüme ulaşmak için ortak akılla hareket edeceklerini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, şunları söyledi:

“Muhtarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Sorunları ve yapılması gerekenleri birlikte değerlendiriyoruz. Doğal gaz ile ilgili eksiklikler tamamlanacak. Cami çevresi düzenlemesi ve eski belediye binası ile ilgili de çalışmalarımız olacak. Kırsal bölgelerdeki çalışmalarımıza öncelik verdik. Kış şartları nedeniyle tahrip olan yolların onarımına ağırlık verdik. Ekiplerimiz yoğun bir çalışma temposuyla, bu ay sonuna kadar dağ köylerimizdeki acil yol sorunlarını çözüme kavuşturacak. Ardından da ova köylerimizde ve mahallelerimizde kış şartları, doğalgaz çalışmaları ve diğer sebeplerle bozulan yolların onarımına başlayacağız. Belediye sizin eviniz. Biz sizlerin emanetçisiyiz. Muhtarımızla, mahalle başkanımızla hep birlikte hareket ederek, sorunları yerinde görüp, halisane ve samimi bir şekilde çözüme kavuşturacağız. Her mahallemiz bizim evimizdir, yuvamızdır. Bu anlayışla yaklaşıyoruz. Müsterih olun; Allah’ın izniyle bu zor günleri de geride bırakacağız. “

**”İki yıl içinde depremin izlerini sileceğiz”**

Başkan Taşkın, çarşı merkezindeki çalışmaların hızla ilerlediğini, yılbaşına doğru çarşı inşaatlarının büyük oranda tamamlanacağını ve yaklaşık iki-üç bin esnafın iş yerlerine kavuşacağını belirtti. Saray Mahallesi’ndeki yerinde dönüşüm çalışmalarının da hız kazanacağını söyleyen Taşkın, Niyazi Mısri bölgesi çevresindeki mahallelerde de en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlanacağını duyurdu. Taşkın, “İki yıl içerisinde Cumhurbaşkanı’mızın ve hükümetimizin öncülüğünde depremin izlerini silerek şehrimizi modern bir görünüme kavuşturacağız. Temizlik, fen işleri, sosyal yardımlar ve tesislerimizdeki çalışmalarımız ara vermeksizin devam edecek. Çıtayı daha yukarı taşımak için hep birlikte, bütün ekibimle büyük bir gayret içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

Hasırcılar Mahallesi Muhtarı Basri Türkeş ise, Başkan Taşkın’ı mahallelerinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Başkanımız mahallemizi ziyaret ederek sorunları bizzat dinledi. Taleplerimizi ilettik ve kısa sürede çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahalle sakini Şükrü Gezen de, “Başkanımız ve ekibi, göreve geldikleri günden bu yana Battalgazi’mize ve şehrimize faydalı olmak için gecelerini gündüzlerine katıyorlar. Rabbim hayırlı hizmetlerde muvaffak eylesin. Başkanımız hep sahada. Bugün de mahallemizin sorunlarını yerinde görmek için aramızda. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ