fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, Karabağlar Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi

Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, Karabağlar Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, Karabağlar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek 6 Şubat depremleri sonrası devletin tüm imkanlarıyla sahada olduğunu vurguladı. Kısa sürede 80 bin çadır ve 40 bin konteynerin vatandaşlara sunulduğunu belirtti.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Karabağlar Mahallesi sakinlerini ziyaret eden Başkan Adayı Taşkın, önceki seçimlerde Cumhur İttifakı’na büyük destek veren bölge halkının bu desteğini 31 Mart seçimlerinde daha da yukarı çekeceğine inandıklarını söyledi.

6 Şubat depreminin gündemlerinin ilk sırasında olacağını vurgulayan Taşkın, devletin ilk andan itibaren tüm unsurlarıyla deprem bölgesinde olduğunu hatırlattı. Birkaç çadırda çorba dağıtarak devleti eleştirenlerin samimi olmadığını ifade etti.

Taşkın: “Günübirlik 400 Bin Kişiye Yemek Verildi”

“31 Mart’ın ardından göreve geldiğimizde ilk işimiz depremin ağır izlerini silmek ve enkaza dönen Malatya’mızı hep birlikte ayağa kaldırmak olacaktır.” diyen Taşkın, “Bazıları iki çadır kurarak çorba dağıtıp yapılanları da vatandaşların gözüne gözüne sokmaya çalışarak ‘devlet nerede?’ derken, devlet kısa sürede 80 bin çadır ve 40 bin konteyneri vatandaşların hizmetine sunarak günübirlik 400 bin vatandaşımıza da aş sağladı. Devletimiz, bugün toplamda 127 bin konteynerde yaşayan vatandaşlarımıza her türlü desteğini de sürdürmektedir.”

Başkan Adayı Taşkın: “6-7 Ayda 6 Binden Fazla Konut Hak Sahiplerine Teslim Edildi”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü bir devlet olduğunu ve vatandaşlarını müteahhitlerin umuduna bırakmayacağını belirten Taşkın, şunları söyledi:

“Depremler sonrası kısa sürede 6 binden fazla kalıcı konut tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Yıkılan çarşımızda da temel atma çalışmaları tamamlanma noktasına getirilmiş durumda. Üst yapısı ise bir yıl içerisinde tamamlanarak esnafımızın hizmetine sunulacak. Konteynerlerde hizmet veren esnafımızı da bir an önce kalıcı işyerleri ile buluşturacağız. Dün olduğu gibi bugün de bölge halkımız acılar üzerinden istismar siyasetine fırsat vermedi, bundan sonra da inşallah prim vermeyecektir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ