17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

“Beş yılda Yeşilyurt, Malatya’nın en büyük ilçesi haline geldi”

“Beş yılda Yeşilyurt, Malatya’nın en büyük ilçesi haline geldi”

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’a büyük ve önemli hizmetler yaptıklarını ifade ederek, “Yeni dönemde de gönül belediyeciliğiyle bu hizmetlerimizi daha güçlendirip, güzelleştirip, her bir hemşerimize tek tek ulaşacağız” dedi.

Çınar, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Çukurdere ve Samanlı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ilk olarak AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ile birlikte Çukurdere Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Burada konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Çukurdere’nin Yeşilyurt İlçesi’nin en büyük ve en güzel mahallelerinden birisi olduğunu söyledi.

Çınar, beş yıllık süreçte Yeşilyurt’ta önemli hizmetler yaptıklarını ve ilçeyi yüzde 20 büyüttüklerini kaydederek, “İlçemizde her alanda büyük çalışmalar ortaya koyduk. Hizmet belediyeciliğinden kültür belediyeciliğine, sosyal belediyecilikten fiziksel ve çevreci belediyeciliğe kadar her alanda ilçemize çok büyük katkılar sunduk. Beş yılda ilçemizi yüzde yirmi büyüttük. Bütçemiz büyüdü” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar daha sonra AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ile birlikte Samanlı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Burada konuşan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, “31 Mart’ta önemli bir seçim gerçekleştireceğiz. En yüksek neticeyle seçim sonucunu alacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise “Hem hizmet belediyeciliği kapsamında hem de fiziksel belediyeciliği kapsamında çalışmalarımız oldu. Kültür ve sosyal belediyecilikte de güzel çabalar gösterip, hizmetler yaptık. Yeni dönemde de gönül belediyeciliğiyle bu hizmetlerimizi daha güçlendirip, güzelleştirip, her bir hemşerimize tek tek ulaşacağız” dedi.

Çınar, 2014 yılında Yeşilyurt Belediyesi’nin hitap ettiği alanın nüfusunun 267 bin iken bugün nüfusun 320 bin olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeşilyurt, Malatya’nın en büyük ilçesi konumuna geldi. Malatya’nın yarısını kapsıyor. Yine o gün belediyeler kurulduğu zaman bizim belediyemizin toplam çalıştırdığı personel sayısı 249 iken bugün yaklaşık bin 500 kişiyle belediyemiz bölgemize hizmet ediyor. Yine bütçemiz 40 milyon iken bugün 200 milyona yükseldi  Bütçemizi beş katına çıkartmış olduk.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ