25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Blackberry telefon üretmeyi bırakıyor!

Blackberry telefon üretmeyi bırakıyor!

Birkaç yıl önce sahip olduğu güvenliği, tasarımı ve iş odaklı yapısıyla telefon piyasasında kendine iyi bir yer edinen Blackberry, zaman geçtikçe iş adamlarından ziyade gençlerin telefonu oldu. İzlediği stratejiler ve kendinden ödün vermeyen yapısı hep tartışıldı. Bugün itibari ile BGR’nin haberine göre firma artık telefon sektörüne veda ediyor.

BlackBerry DTEK60 geliyor!

Amiral gemisi DTEK60 ile BlackBerry eski güzel günlerine dönmek istiyor. BlackBerry DTEK 60…

Blackberry neden telefon üretimini bırakıyor ?

Apple‘ın iPhone ile telefon sektöründe köklü değişiklikler yapmasına karşın Blackberry şık tasarımıyla güncel teknolojiyi olabildiğince telefonlarına taşımaya çalıştı. Ancak Çarşamba sabahı firmanın ikinci çeyrek mali raporları göre net kaybı tam 372 milyon dolar. 

Bu kayıp karşısında firma, akıllı telefon üretimlerini ve geliştirmelerini tamamen durduracağını açıkladı.

Blackberry CEO’su geçen sene olabilir demişti

Blackberry‘nin CEO’su John Chen, geçtiğimiz yıl bu ihtimale olumlu bakarak “Eğer kar edilebilir bir hale getiremezsek, akıllı telefon üretiminden çekilebiliriz” şeklinde bir açıklama yaparak bu ihtimale olumlu bakmıştı. Nitekim bugün alınan habere göre de bu gerçekleşmiş oluyor.

Peki artık ne olacak ?

Blackberry artık kendi bünyesinde telefon üretimi ve geliştirmesi yapmayacak. Firma üretim ve gelişim için başka firmalarla partner olacak. Yani Blackberry logolu cihazları piyasada görmeye devam edeceğiz. Böylece firma kendi içerisinde telefon yazılımlarına daha iyi odaklanarak sermaye gereksinimlerini minimuma indirebilecek.

:: Blackberry’nin aldığı bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/blackberry-telefon-uretmeyi-birakiyor-75644

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Kaan dedi ki:

    Tebrikler

BİR YORUM YAZ