fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Çalık, “31 Mart yerel seçimleri birileri için sadece koltuk davası, bizim için ise vatan, bayrak, ezan davası, beka sorunudur” dedi.

Çalık, “31 Mart yerel seçimleri birileri için sadece koltuk davası, bizim için ise vatan, bayrak, ezan davası, beka sorunudur” dedi.

“31 Mart seçimleri birileri için koltuk, bizim için ise vatan davası”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “31 Mart yerel seçimleri birileri için sadece koltuk davası, bizim için ise vatan, bayrak, ezan davası, beka sorunudur” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder ile birlikte Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, “Bugün burada rahat bir şekilde nefes alabiliyorsak, özellikle 15 Temmuz’dan sonra eminim ki şehitlerimiz sayesindedir. Ne mutlu sizlere şehitlerin yakınlarısınız ve yarın o şehitler inşallah sizlere şefaatçi olacak. Umut ve ümit ediyoruz ki inşallah bizler içinde şefaatçi olurlar. Rabbim, onları bizlere şefaatçi kılsın. Ne mutlu sizlere ve bizlere ki uğruna ölebileceğimiz bir vatanımız var. Rabbime hamdolsun. Şuan Suriye’de yaşayan insanların bir vatanları yok. Biz şehit olmuşsak vatanımızı hiç kimseye çiğnetmemiş, başkalarının vatanlarına sahip çıkmak için hep beraber mücadele veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Güder, şehit ailelerinin ve gazilerin 24 saat emirlerinde olduklarını kaydederek, “Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Rabbim nasip ederse Battalgazi’de AK Parti’mizin adayı olarak, büyükşehirde de Battalgazi’mizin şuan mevcut belediye başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. 31 Mart’tan sonra bugünde dün olduğu gibi biz, şehitlerimizin yakınlarının 24 saat emirlerinde olmaya hazırız. İnşallah göreve seçilirsek belediye başkanı olarak da üzerimize ne düşüyorsa onları yerine getirmek zorundayız. ‘Zorundayız’ diyorum, bu bizim için bir görevdir” diye konuştu.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin ülke için önemli olduğuna dikkat çeken Güder, “Bir taraftan ipleri var, FETÖ terör örgütüyle, diğer taraftan HDP. Bunların ülkemiz üzerinde ne tür emellerinin olduğunu iyi biliyorsunuz. Başta şehit ailelerimizin bunları çok iyi işlemeleri lazım. Bugün konuşmanız gereken gün. Bu seçimler beka meselesi. Bizim için gerçekten her seçim beka meselesi oldu. Her seçimde güçlü çıktığımızda önümüze çıkan badireleri hep beraberce atlatmış olduk. 31 Mart’ta da verdiğimiz mücadele zaferle sonuçlanacaktır” şeklinde konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise “Bu vatan bütün şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış ve göğsünü bütün tanklara, toplara, tüfeklere siper etmiş şehitlerimizin kanı, gazilerimizin organlarıyla vatan haline getirilmiş vaziyette. ‘Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır’ diyen bizim yiğitlerimizin emanetleriyle bir arada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Ne zaman buraya geldiğimde sizin o yiğit duruşunuz, ‘vatan sağ olsun’ cümleleriniz her defasında beni bir kez daha gururlandırıyor” dedi.

Çalık, her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanlarında olduklarını kaydederek, “Rabbim, bana sizlere hizmet etmeyi nasip etti. Rabbim, AK Parti’yi sizlere hizmet etmeye vesile kıldı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde siz şehitlerimizin emanetine ve gazilerimize her daim elimizden geldiğince sahip çıkmaya gayret ettik ve gayret ediyoruz. AK Parti iktidarı olarak hangi maddi imkanı sizlere sunarsak sunalım biliyoruz ki şehidimizi, gazimizin uzuvlarını geri getiremeyiz ama sizleri yalnız bırakmamış olmak, sizlerin o manevi ikliminde yanınızda durabilmek bizim için çok büyük memnuniyet verecek bir olgu” diye konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinde bir kez daha tarih yazacaklarını ifade eden Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “31 Mart yerel seçimleri birileri için sadece koltuk davası, bizim için ise vatan, bayrak, ezan davası, beka sorunudur. Bugün ’31 Mart seçimlerini AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na, Milliyetçi Hareket Partisi’ne kaybettirirsek, Türkiye’de yeniden idareyi ele alırız ya da Türkiye’nin bölünmesine vesile oluruz’ diye düşünen zihniyetin var olduğunu biliyorsunuz. Yerel seçimleri kaybettiğimiz anda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye tasavvur edenlere fırsat tanımış olacağız. Cumhur İttifakı’nın karşısında duranlara fırsat vermiş olacağız. Bu ülkenin güçlenmesi, beraberce büyük Türkiye tasavvurumuz için, 31 Mart yerel seçimlerinde Allah nasip ederse birliğimiz ve beraberliğimizle Malatya’mız ve Türkiye’mizde bir kez daha sizlerin sayesinde, duasıyla tarih yazacağız.”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder ile birlikte MAKSAN’ı ziyaret ederek, yönetim kurulu başkanı Ebru Tortum ile yönetim kurulu üyesi İpek Tortum’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ