17.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Çalık, 31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında ziyaretlerini ve temaslarını sürdürüyor.

Çalık, 31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında ziyaretlerini ve temaslarını sürdürüyor.

“500 milyona yakın parayı üreticimize ödedik”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde ilk kez üretici birliklerini ilk kez AK Parti iktidarı döneminde kurduk. TARSİM desteği Türkiye’de ilk kez AK Parti iktidarıyla verildi. Afetten zarar gören üreticilerimize ilk kez kayısıda şuanda 500 milyona yakın parayı üreticimize ödedik” dedi.

 

Çalık, 31 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında ziyaretlerini ve temaslarını sürdürüyor.

 

Çalık, çalışmaları kapsamında ilk olarak Kışla Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnafları tek tek gezen Çalık, vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşlar, 31 Mart’ta AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha güçlü bir destek vereceklerini ifade ettiler.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, daha sonra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nu ziyaret etti. Burada konuşan Çalık, “Bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmak adına Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki kırsal bölgelerimiz başta olmak üzere yatırımcılarımıza destek vermek adına Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve İPARD’ın destekleriyle çok güçlü manada yatırımları Malatya’mıza almaya vesile oluyoruz. Bu konudaki işlemlerimizin ve yatırımcılarımızın Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na gelmelerini ve burada yapacakları yatırımlara destek istemenin yol ve yöntemlerini, projelerinin nasıl yapılması gerektiğini burada öğrenmelerini canı gönülden arzu ediyorum. Yaklaşık 350 milyonluk yatırımın desteklendiği bir kurum burası ve 170 milyonu hibe. 150 milyon Malatya’ya gelmiş vaziyette. 400’e yakın firmamız abu destek verilmiş. Malatya, Türkiye’nin 42 tane iline verilen destekler içerisinde en iyiler arasında” dedi.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ardından Malatya Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, istişarede bulundu.

 

Milletvekili Çalık, “İstikrar ve güven ortamı ile birlikte yükselen Türkiye için;

durmadan, yorulmadan çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz” dedi.

 

17 yıldır AK Parti iktidarıyla birlikte üreticilere, çiftçilere, birliklere çok ciddi destekler verdiğini kaydeden Çalık, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde ilk kez üretici birliklerini

ilk kez AK Parti iktidarı döneminde kurduk. TARSİM desteği Türkiye’de ilk kez AK Parti iktidarıyla verildi. Afetten zarar gören üreticilerimize ilk kez kayısıda şuanda 500 milyona yakın parayı üreticimize ödedik” diye konuştu.

 

Milletvekili Çalık, daha sonra Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beydağı Çocuk Polikliniğini ziyaret ederek, hasta çocuklarla ve aileleriyle bir araya geldi. Çalık, “Dünya tatlısı minik evlatlarımıza acil şifalar diliyorum, Allah nazarlardan saklasın. İnsan hayatı için canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza da gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ardından Malatya’ya gelen 63. Hükümetin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Cumhurbaşkanının Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan ile birlikte Önder Vakfı Malatya Şubesi’nde istişare toplantısına katıldı. Çalık, burada yaptığı konuşmada, “Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Türkiye’de ilk kez Aile Genel Müdürlüğü kuruldu ve onun genel müdürlüğünü hocamız yaptı. İlk genel müdür olarak göreve başladı, ardından bürokrat olarak akademik kariyer olarak çok önemli adımlar attı. Sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak çok önemli katkılarda bulundu. Sayın bakanımıza hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Önder Vakfı Malatya Şubesi’nin bir ekol ve okul olduğunu dile getiren Çalık, “Sizler azmettiniz. Çok güzel projeler gerçekleştiriyorlar. Önder’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ