fbpx
25.02.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

“Çayırköy’e Yeni Bir Yaşam Alanı Kuruluyor”

“Çayırköy’e Yeni Bir Yaşam Alanı Kuruluyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Çayırköy Mahallesinde inşa edilen köy evlerini inceleyerek, mahalle sakinleri ve depremzede aileler için yeni bir yaşam alanı kurulduğunu duyurdu. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin ardından kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık verecek konforlu, modern ve kaliteli yapılar inşa edildiğini belirten Çınar, toplam 605 köy evi ile 108 ahırın inşa edilip hak sahiplerine teslim edileceğini dile getirdi.

Çayırköy Mahalle Muhtarı Müslüm Özdemir ise, köy evlerinin kısa sürede hak sahiplerine teslim edilmesi amacıyla başkan Çınar’a desteklerinin eksik olmadığını ifade ederek teşekkürlerini sundu. Başkan Çınar da, depremzede aileleri güvenli alanlara taşımak amacıyla başlatılan depreme dayanıklı konut alanlarının en kısa sürede hak sahiplerine teslim edilmesi için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayarak, konutların inşaat çalışmalarının hummalı bir şekilde sürdüğünü ifade etti.

Başkan Çınar, konutların 2024 yılının Bahar ayıyla birlikte teslim edilmesinin hedeflendiğini belirtirken, mahalle sakinlerinin güvenli alanlara taşınarak, nitelikli ve güzel bir yaşam alanına kavuşacaklarını ifade etti. Son olarak Cem Evini de ziyaret eden Başkan Çınar, mahalle muhtarı ve yerel halkla bir araya gelerek bilgiler aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ