22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Cemal Aslan Eğitim Merkezi’nde Çocuklar Doyasıya Eğleniyor

Cemal Aslan Eğitim Merkezi’nde Çocuklar Doyasıya Eğleniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi, miniklere hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunuyor. 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik merkezde, uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen sportif faaliyetler ile çocuklar hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerini destekleyici aktivitelere katılıyor.

Koyunoğlu Mahallesi’nde bulunan merkezde çocuklar; yürüme, koşma gibi temel becerilerini geliştirirken, yükseklik korkularını yenme fırsatı da yakalıyorlar.

**3879 Öğrenci Ziyaret Etti**

Merkezde, 4-6 yaş grubu çocukların kaba motor becerilerinin yanı sıra; psikomotor, lokomotor, manipülatif beceriler, denge, esneklik, kuvvet ve sinir-kas koordinasyonu gibi önemli kazanımlarının desteklenmesine de önem veriliyor.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında 3879 öğrenciye kapılarını açan Cemal Aslan Temel Eğitim ve Beceri Merkezi, miniklere unutulmaz anlar yaşatıyor. Ziyaret eden okullar arasında yer alan Şehit Buhari Ağçelik Anaokulu öğrencileri de merkezde düzenlenen etkinliklerle keyifli bir gün geçirdi.

Cemal Aslan Temel Eğitim ve Beceri Merkezi Sorumlu Öğretmeni Bayram Ayaz, merkezde düzenlenen etkinlikler ve çalışmalar hakkında şu bilgileri paylaştı: “Şubat 2014 yılından beri faaliyet gösteriyoruz. Merkezimizde kaba motor becerisi gelişmiş olan çocuklarımıza; fiziksel uygunluk, esneklik, koordinasyon becerileri, grup psikolojisi içinde nasıl hareket etmeleri gerektiği, liderlik anlamında neler yapmaları gerektiği gibi konularda eğitimler veriyoruz.”

Ayaz, açıklamasının devamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’e merkeze verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ