20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Çınar: “Hizmet belediyeciliğini, gönül belediyeciliğiyle daha da güçlendireceğiz”

Çınar: “Hizmet belediyeciliğini, gönül belediyeciliğiyle daha da güçlendireceğiz”

“Hizmet belediyeciliğini, gönül belediyeciliğiyle daha da güçlendireceğiz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’a her alanda büyük hizmetler yaptıklarını ve önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, yeni dönemde de hizmet belediyeciliğini, gönül belediyeciliğiyle daha da güçlendireceklerini ifade etti.

Mehmet Çınar, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çınar, seçim çalışmaları kapsamında Yeni Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.

Sanayi sitesindeki esnafları tek tek dolaşan Çınar, esnafların çalışmaları hakkında bilgi alarak, uzun süre sohbet etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra sivil toplum kuruluşlarını ziyareti kapsamında, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Milli Beka Hareketi Malatya Şube’sini ziyaret ederek, başkan İbrahim Aygün ve yönetimiyle bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, “Ülkemizin son dönemde göstermiş olduğu milli beraberlik ve bütünlüğe gerçekten katkı sunacağına inandığımız bu hareketle daha önce görüştük. Buradaki birliktelik ruhunu tekrardan oluşturma çabalarına da destek verip, katkıda bulunuyoruz. Özellikle 15 Temmuz hadisesinden sonra ülkemizde dış güçlerin emelleri ve bir takım bahanelerle ülkemizi bölmeye çalışmaları, ülkemizi karıştırmak istemeleri, milli birliğimize ve beraberliğimize sekte koymaya çalışanlara en büyük cevabı milletimiz verdi. O günkü birliktelik, savunma, kardeşlik ve memleketi sahipleniş ruhuyla emelleri olanların emelleri boşa çıkmıştır. Şuanda gerçekten o birlik, beraberliği de özellikle o dönemde bizlere ciddi destek sağlayan hem partimiz hem de milletimizle iyi bir noktaya taşıdık. Rabbim, bir daha o şekilde darbe girişimine fırsat vermesin” dedi.

Çınar, 31 Mart’ta Türkiye’nin önemli bir seçime gideceğini ifade ederek, “31 Mart’ta yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimle birlikte ülkemiz ve ilimizde beş yıl boyunca hizmet edecek olan yerel yönetimler yeniden oluşturuluyor. Başkanlıklar, meclisler, meclis karar organları tekrardan teşkil edilecek. Geçmiş dönemde memleketimiz için güzel çalışmalar yaptık. Hem hizmet belediyeciliği kapsamında hem de fiziksel belediyeciliği kapsamında çalışmalarımız oldu. Kültür ve sosyal belediyecilikte de güzel çabalar gösterip, hizmetler yaptık. Yeni dönemde de gönül belediyeciliğiyle bu hizmetlerimizi daha güçlendirip, güzelleştirip, her bir hemşerimize tek tek ulaşacağız. Hep beraber daha iyi günlerde, daha iyi hizmetler oluşturmayı planlıyoruz” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise Türkiye’nin çok çeşitli badirelerden geçerek varlığını sürdürdüğünü, ilelebet de sürdüreceğini ifade etti.

Milletvekili Tüfenkci, Anadolu coğrafyasının ucuz bir coğrafya olmadığını kaydederek, “Burada bulunmanın bir bedeli var. Onun için Türk milleti de Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı altında yaşayan bütün vatandaşlarımızda bu konuda azami hassasiyet gösteriyor. Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milletimizin meydanlara çıkarak, demokrasiye ve kendi iradesine, sandığa, seçilmişlere sahip çıkması, dış güçleri de hayrete düşürecek şekilde siyasetinde yeniden dizaynına yol açmıştır. Anayasa değişikliğiyle birlikte sistem değişikliğine gittik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kuruldu. İnşallah 31 Mart’ta da Cumhur İttifakı’yla beraber seçimlere birlikte giriyoruz. Cumhurbaşkanımız Türkiye’de 31 Mart seçimlerinin bir beka meselesi olduğunu ifade ettiğinde, bazı çevrelerin çok zoruna gittiğini görüyoruz. ‘Ne alakası var?’ deniliyor ama esasında çok alakası var. Çünkü 31 Mart’ta 15 Temmuz’un doğurmuş olduğu ittifaklar eğer kaybederse, bu sefer ülkenin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sorgulanacak, akabinde de 15 Temmuz’u gerçekleştiren güçler bayram edecek. Türkiye üzerinden emeller besleyenlerde bu noktada yeni oyunlar kurmaya çalışacak. Bu nedenle 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçim büyük önem taşıyor” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ