30.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Darende Başdirek Muhtarı Mehmet Yıldırım: 30 Yıllık Hasretimiz Sona Erdi

Darende Başdirek Muhtarı Mehmet Yıldırım: 30 Yıllık Hasretimiz Sona Erdi

BAŞDİREK MAHALLESİNİN ALTYAPISINA MASKİ GÜVENCESİ

 

Malatya’nın altyapı ağını, gelecek yıllara taşımayı hedefleyici nitelikte büyük yatırımlara imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Modern altyapı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Darende İlçemizin Başdirek mahallesine maliyeti 720 bin TL’lik yatırım ile 4,8 km kanalizasyon hattı inşa ediyoruz.

Muhtar Mehmet Yıldırım: 30 Yıllık Hasretimiz Sona Erdi

Darende İlçesi Başdirek Mahalle Muhtarı Mehmet Yıldırım, Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü, mahallemizin 30 yıldır en önemli sorunu olan kanalizasyon problemini çözdüğünü belirterek, “30 Senedir kavuşamadığımız hizmetlere MASKİ sayesinde kavuştuk. Büyükşehir Başkanım Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürüm Dr. Özgür Özdemir’e ilçe ayrımı yapmaksızın sorunlarımıza en kısa sürede yatırımlarıyla cevap verdikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dr. Özdemir: Başdirek mahallesinin Altyapısı güçleniyor

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Darende İlçesi’nde yapılan çalışmaların devam ettiğini belirterek, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte altyapı konusunda sorunsuz bir Darende’nin ortaya çıkacağını söyledi. Dr. Özdemir, “Başdirek mahallemizde başlatmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda şu ana kadar 4,2 km kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladık. Devam eden çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte Darende ilçemizin Başdirek mahallesine toplamda maliyeti 720 bin TL olan 4,8 km’lik kanalizasyon hattının yanı sıra 64 abone bağlantısı gerçekleştireceğiz. İl sınırlarımız içinde bulunan tüm bölgelerimizin sağlam bir alt yapıya kavuşması için çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.  

                                                                                 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ