22.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Deprem Bölgesindeki Trafik Cezaları İçin Çağrı: “Bir Defaya Mahsus Silinsin”

Deprem Bölgesindeki Trafik Cezaları İçin Çağrı: “Bir Defaya Mahsus Silinsin”

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede, depremden zarar gören vatandaşlara verilen desteklerin yanı sıra trafik cezaları da gündemde önemli bir konu olarak yer alıyor. Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, deprem bölgesinde araç sahiplerine kesilen trafik cezaları için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya çağrıda bulundu.

Yiğit, deprem bölgesi için 2023 yılında kesilen trafik cezalarının silinmesi veya alınmaması konusunda umutların sönmeye başladığını belirterek, “Bir umut deprem bölgesi için 2023 yılında kesilen trafik cezaları silinir veya alınmaz diye umutlanan araç sahiplerine kesilen trafik cezaları yağmur gibi gelmeye başladı” dedi.

Yiğit, Bakan Yerlikaya’ya seslenerek deprem bölgesindeki vatandaşların ağır bir yük altında olduğunu hatırlattı ve deprem nedeniyle zorlu bir dönemden geçen vatandaşlar için bir defaya mahsus trafik cezalarının silinmesinin büyük bir kolaylık sağlayacağını ifade etti.

Muhtar Yiğit’in büyük bir duyarlılık örneği sergileyen bu çağrısı, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların yardım ve destek bekleyen birçok ihtiyacından birini gündeme getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ