20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

DJI Cep Boyutunda Drone Üretecek!

DJI Cep Boyutunda Drone Üretecek!

Teknoloji şirketleri, kullanıcıların talepleri doğrultusunda çeşitli görevler üstlenen insansız hava araçları üretiyor. Şirketler tarafından meydana getirilen çeşitlilik, dronelar konusunda yenilikçi çözümlerin ortaya çıkmasını kaçınılmaz kılıyor.

İşte DJI’ın En Güçlü Drone’u M600!

Drone üreticileri arasında oldukça ünlü olan DJI, sinema sektörüne özel profesyonel çekim yapan…

Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, drone boyutlarında değişikliğe giderek sektörde bir farklılık yaratmayı amaçlıyor. Şirket, cep boyutuna sığabilecek düzeyde drone üretimi yapacağını açıkladı.

Dronelar ceplere girecek

Engadget’ta yer alan habere göre DJI Küresel İletişim Direktörü Adam Najberg; boyutun günümüz teknolojisinde önemini belirtirken, şirketlerin ürün tasarımlarında boyut faktörünü göz önünde bulundurduklarını ifade ediyor.

Akıllı Drone DJI Phantom 4 Tanıtıldı!

Ürettiği profesyonel drone’ları ile tanınan DJI, Phantom serisinin yeni üyesi olan Phantom 4’ü…

Daha küçük boyutun daha işlevsel bir çözüm sunacağını düşünen kullanıcılar, dönem teknolojilerinde daha küçük ebattaki ürünleri tercih ediyorlar.

Drone üreticisi DJI ise, kullanıma sunmayı planladıkları yeni ürün ile kullanıcılara daha küçük ebatlı bir drone deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Bireysel müşterilerin eğlence amaçlı isteklerine cevap verme odağında olacak drone, selfie çekme gibi özellikleri bünyesinde barındıracak.

DJI’nın IFA 2016‘da tanıttığı 300 dolarlık telefonu Osmo Mobile ile uyumlu olarak çalışacak drone, telefonun sahip olduğu 4K video özelliği ile kullanıcılara daha kaliteli bir görüntü deneyimi sunmayı hedefleyecek.

Eğlence amacının yanı sıra görüntü deneyimi ile kurumsal müşterilere de hizmet etmeyi planlayan DJI, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek.

En İyi Drone Fotoğrafları

İnsansız hava aracının ayrıca 360 derece kamera, VR cihazları ile bütünleşebilecek donanıma sahip olduğu ifade ediliyor.

Najberg; VR, 360 derece kamera ve drone çözümlerini birlikte sunan bir cihazı piyasaya sürmekle oldukça büyük bir risk alacaklarını belirtiyor.

Piyasadaki droneların yanı sıra; Google Cardboard/Daydream VR, Samsung Gear VR, Nokia OZO gibi ürünlerle rekabet içerisinde olacak DJI’nın pazardaki konumunda olacak değişiklik merak konusu.

DJI‘nın söz konusu özelliklere sahip yeni insansız hava aracını piyasaya sürme tarihi konusunda ilse henüz bir bilgi bulunmuyor.

:: DJI’nın drone, VR, 360 derece kamera çözümlerini sunmayı planladığı insansız hava aracının sektördeki rekabette önemli bir konumda yer alacağını düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/dji-cep-boyutunda-drone-uretecek-75068

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ