28.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Ekinci: Malatya uyandı, Battalgazi uyandı. İnşallah Malatya’nın 5’ten büyük olduğunu milletimiz 31 Mart akşamı gösterecektir” diye ifade etti.

Ekinci: Malatya uyandı, Battalgazi uyandı. İnşallah Malatya’nın 5’ten büyük olduğunu milletimiz 31 Mart akşamı gösterecektir” diye ifade etti.

Ali Ekinci’den sert açıklamalar

İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Yeni Sanayi Sitesi esnafını gezerek esnafın sorunlarını dinledi. Burada konuşan Ekinci, Malatya’nın kentleşme sorunu var. Malatya’nın ekonomik sorunu var. Malatya’da her meslek grubunun sorunları var. Malatya’nın sadece belirli bir zümreye peşkeş çekilme sorunu var ama terör sorunu yoktur. Malatya’nın tüm sorunlarını bırakıp hiçbir zaman Malatya için sorun olmayan bir ‘terör’ sorunu icat etmek tam anlamıyla milleti kandırmaktır, dedi.

Esnafın sorunlarının giderilmemesinin sebeplerine değinen Ekinci, “2 gündür sanayi esnafımızı ziyaret ediyoruz. Genelde gezdiğimiz her yerde diğer esnafımızın olduğu gibi sanayi esnafımızın da sorunlarını ve sıkıntılarını dinledik. Esnafımızın bu sıkıntıları maalesef giderilmez. Malatya’yı sömüren bu 5’li menfaat şebekesi değişmediği takdirde esnafımızın sıkıntıları giderilmez. Malatya’da değişim şarttır. Gezdiğimiz her yerde farklı farklı sıkıntılar dinliyoruz. Malatya uyandı, Battalgazi uyandı. İnşallah Malatya’nın 5’ten büyük olduğunu milletimiz 31 Mart akşamı gösterecektir” diye ifade etti.

Malatya’nın terör sorunu yoktur diye ifade eden Ekinci, “Adam çıkmış televizyonda ‘Bingöllü ve Muşluları’ kast ederek uyarıda bulunuyor. Diyor ki, Malatya’nın huzurunu bozmaya yönelik kimseye asla izin vermeyeceğiz. Ya kardeşim senin huzurdan anladığın nedir? Malatya’da hangi tarihte terör problemi oldu. Malatya’da terör hiçbir zaman barınamazken Malatya’ya göç etmiş Bingöllü ve Muşlu kardeşlerimizi kast ederek kimi tehdit ediyorsun. Malatya’nın kentleşme sorunu var. Malatya’nın ekonomik sorunu var. Malatya’da her meslek grubunun sorunları var. Malatya’nın sadece belirli bir zümreye peşkeş çekilme sorunu var ama terör sorunu yoktur. Malatya’nın tüm sorunlarını bırakıp hiçbir zaman Malatya için sorun olmayan bir ‘terör’ sorunu icat etmek tam anlamıyla milleti kandırmaktır” dedi.

Malatya’nın gelişmişliği ile ilgili konuşan Ali Ekinci, “Bakın Malatya şehrimiz 5 yıl önce büyükşehir statüsüne kavuştu. Malatya’mız Türkiye’de 81 il içerisinde 42. sıradadır. Bu sıralama Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının tespitidir. Türkiye’de 30 büyükşehir var ama biz 42. sıradayız. Demek ki Malatya iyi yönetilmiyor. Bu düşük sıralamanın sebebi aynı rapora göre ‘plansız ve sağlıksız kentleşmenin” getirdiği bir sorundur. Hizmetler, Malatya büyükşehir olmasına rağmen adil dağıtılmıyor. Bu 5’li şebeke Malatya’ya değil kendilerine hizmet götürmüşlerdir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ