fbpx
29.02.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

El Bab’a Görev Yapan Askerlere Mektup Ve Kayısı Gönderdiler

El Bab’a Görev Yapan Askerlere Mektup Ve Kayısı Gönderdiler

Büyükşehir’in kursiyer öğrencileri, mektup ve kayısı gönderdi

ÖĞRENCİLERDEN ASKER AĞABEYLERİNE MORAL DESTEĞİ

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye’nin El Bab kentinde DEAŞ teröristlerine karşı savaşan askerlerimize oldukça anlamlı bir moral desteği çalışması yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi eğitim merkezlerine devam eden öğrenciler, askerlerimize destek olmak amacıyla kendilerine mektup yazarak gönderdiler.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde bulunan Semt Konakları ile eğitim merkezlerindeki öğrenciler Suriye’deki askerlerimiz için 150 mektup yazdı. Ortaokul düzeyindeki öğrencilerin yazdığı mektuplar, bir grup öğrenci tarafından Malatya PTT’de postaya verilerek El Bab’a gönderildi. Mektuplarla birlikte kayısı paketleri de askerlere gönderildi. Gönderilerin teslim töreninde konuşan öğrenciler, asker ağabeylerine destek olmak istediklerini vurguladılar.

Allah, Vatanımızı korusun

Öğrencilerden Sümeyye Koç, “Asker ağabeylerimizi sevdiğimizi, onlarla gurur duyduğumuzu belirtmek ve onlara moral vermek amacıyla buradayım. Kim istemez rahat bir şekilde evinde uyumak, oturmak? Ancak onlar bizler için mücadele ediyorlar. Birlik olalım, beraber olalım, vatanımızı koruyalım. Allah vatanımızı korusun” dedi.

Ensar Berktaş da “Mektubu yazma amacım, Türk askerlerinin arkasında olduğumuzu, onları mutlu edeceğimizi ve onları unutmadığımızı, onlarla gurur duyduğumuzu belli etmektir. Bu mektubu yazarken hissettiğim duyguları ise, biraz üzüldüğüm şeklinde anlatabilirim. Çünkü onlar, savaşta o zorluklarla karşılaşırken bizler burada sıcacık yataklarımızda, peteklerimizin yanında duruyoruz. Bu bana çok dokundu. Allah devletimizi, milletimizi, askerlerimizi korusun; zeval vermesin” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ