20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

En düşük SAR değerine sahip telefon belli oldu!

En düşük SAR değerine sahip telefon belli oldu!

Özgül Soğurma Oranı olarak çevrilen SAR, mevcut ortamda bulunan elektromanyetik ışınların insan vücudu tarafından emilmesi olarak ifade edilebilir. Vücut tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşen elektromanyetik dalgalar, kısa ve uzun vadede insan vücuduna ciddi zararlar veriyor. Bu yüzden SAR değeri düşük telefonları tercih etmenin, sağlık açısından daha iyi olduğu söylenir.

Yanımızdan gün boyu ayırmadığımız cep telefonlarının SAR değerleri hepsinin olmasa da birçoğunun biliniyordu. Bugün ise Fransız teknoloji sitesi, en çok satan akıllı telefonların SAR değerlerinin raporunu yayınladı.

Raporuna göre; Galaxy S7 edge‘in SAR değeri sadece 0.264W/kg. Bu değer listedeki diğer cihazlardan daha düşük olması, Galaxy S7 edge’i en düşük SAR değerine sahip telefon yapıyor. Peki, listenin geri kalanında tablo nasıl şekilleniyor?

Asus ZenFone 3 0.278W/kg ile ikinci sırada, Galaxy A5 0.290W/kg ile üçüncü sırada, Moto Z ise 0.304W/kg ile dördüncü sırada yer alıyor. 

iPhone 7 1.24W/kg ile beşinci iPhone 7 Plus 1.38W/kg ile altıncı sırada yer alıyor. Huawei P9 1.43W/kg ile yedinci, Huawei Honor 8 1.5 W/kg ile sekizinci sırada yer alıyor.

 

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/en-dusuk-sar-degerine-sahip-telefon-belli-oldu-38557.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ