fbpx
25.02.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Esnafın kararı net, oyu evet

Esnafın kararı net, oyu evet

16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan halk oylaması öncesi çalışmalarını hız kesmeksizin sürdüren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Eski Malatya esnafıyla bir araya gelirken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise Hasanbey, Çilesiz ve Fahri Kayahan esnaflarını ziyaret etti.

Eski Malatya esnaf ziyareti sırasında Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ve partililer de eşlik etti.

Esnaflar Gürkan'a yakın ilgi gösterirken,  16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasında kararlarının 'evet' olduğunu ifade ettiler.

16 Nisan'dan sonra kucaklayıcı dil kullanılacak

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ziyarette yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da Malatyalıların bir kez daha kendisine yakışanı yapacağını söyledi. Gürkan, "Şimdiye kadar bu toplumda istismarlar vardı. 16 Nisan'dan sonra istismarlar son bulacak. Bundan sonra iktidar olan hükümet kucaklayıcı bir dil kullanacak. Bu uğurda milletimize de  kendisine yakışanı yapmak düşer" diye konuştu.
 

Polat esnaflarla bir araya geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise beraberinde AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ve partililerle birlikte Hasanbey, Çilesiz ve Fahri Kayahan esnafını ziyaret etti.
Esnafla sohbet eden ve aynı zamanda sorun ve taleplerini dinleyen Polat'a esnaflar kararlarının 'evet' olduğunu iletti. Esnaflarla sıcak diyaloglar içerisine giren Polat, fırından aldığı ekmeği çevrede ki vatandaşlarla bölüştü.

 

En sevdiğimiz kelime 'evet'
 
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu belirterek, "Esnaflarımızı ziyaret ettiğimizde gördüğümüz tablo esnafımız kararını vermiş olmasıdır. Esnafımızın kararı net. Malatya'mız da kararını vermiş, her geçen gün evet konusunda birleşmenin olduğunu görüyorum. Sadece evet çalışması için değil, esnaflarımızın sorunlarını yerinde görüp, dinlemek için de bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ