25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Galaxy S8 ile parmak izi tanımada bir ilk!

Galaxy S8 ile parmak izi tanımada bir ilk!

Samsung, Galaxy S8 için sızıntıların önüne geçmek istese de bu konuda pek başarılı olamayacak gibi gözüküyor. Daha ilk baştan sızıntılar konusunda çalışanlarını ve tedarikçilerini uyardığı bile ortaya çıkan şirketin, son nesil amiral gemisi Galaxy S8’in teknik özellikleri de art arda gelmeye devam ediyor.

Samsung, Galaxy S8 sızıntısı istemiyor!

Samsung, Galaxy Note 7 sonrasında mobildeki itibarını kurtaracak olan Galaxy S8 hakkında hiçbir…

Galaxy S8 özellikleri sızdı!

Galaxy S8 nasıl olacak diye merak ediyorsanız, Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan cihazın…

Samsung Galaxy S8 optik parmak izi tanıma Teknolojisi

Son bilgilere göre, birçok önemli donanımsal değişim gösterecek olan Samsung Galaxy S8, optik parmak izi tanıma teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak. Bu teknolojiden bahsedilmesi daha önce parmak izi tarayıcının ekranın içerisine entegre edileceği konusundaki iddiaları da geri plana düşürüyor.

Optik parmak izi tanıma teknolojisi; bir cam plakaya, akıllı telefon kasasına veya cam ekrana parmak yerleştirildiğinde aktif hale geliyor. Belirttiğimiz gibi bu teknoloji şimdiye kadar hiçbir akıllı telefonda yer almadı ve Galaxy S8’de ne şekilde kullanılacağı da bilinmiyor.

Teknoloji hakkında bilinen gerçekse, teknolojinin çok daha hatasız ve ultrasonik parmak izi tanımaya göre çok daha hızlı olması. Şu anda bu teknoloji için gerekli bileşenlerin kısıtlı miktarda olduğu belirtiliyor. Öte yandan Şubat ayında, hatta son iddialara göre Mart ayında çıkacak bir akıllı telefon için bileşenlerin temin edilmesi pek sorun olmayacaktır diye düşünüyoruz.

:: Samsung Galaxy S8’de sunulacak optik parmak izi tanıma teknolojisi ne tür ek kullanım alanları sunabilir?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK :

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ