19.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gelecek Partisi’nden Cumhuriyet Halk Partisi’ne ziyaret. Kiraz, sorunlar ortak çözümleri de ortaklaştırmalıyız

Gelecek Partisi’nden Cumhuriyet Halk Partisi’ne ziyaret. Kiraz, sorunlar ortak çözümleri de ortaklaştırmalıyız

“Gelecek Partisi’nden Cumhuriyet Halk Partisi’ne ziyaret. Kiraz, sorunlar ortak çözümleri de ortaklaştırmalıyız.”

“Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi ve ardından Gelecek Partisi yöneticileriyle karşılıklı ziyaretler çerçevesinde bir araya geldi.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Gelecek Partisi yeni kuruldu, teşkilatlarını oluşturuyorlar, hayırlı olmasını diliyorum. Genel Başkanı da Türkiye siyasetinde önemli rol almış tecrübeli bir kişi. Gelecek Partisiyle zaman zaman temaslarımızı sürdürüyoruz. Gelecek Partisiyle birlikte yeni kurulan Deva Partisi, geçmişte Millet İttifakı ortağımız olan İyi Parti ve Saadet Partisiyle karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bugünde bizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. İl Başkanı Mehmet Koç’un da söylediği gibi ekonomik krizin en üst seviyelerde yaşandığı bu süreçte toplumun bütün kesimleri önemli sıkıntılar yaşıyor. Hem ekonomi de hem dış politika da hem eğitim de hem de demokratik demokrasi anlamında ülkenin önemli problemleri var. Elbette bunları birlikte konuşarak ve tartışarak çözümler üretebiliriz.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da diğer siyasi parti genel başkanlarıyla bir araya geliyor.  Gelecek Partisi Genel Başkanıyla da birkaç gün önce bir araya gelmişlerdi. Hem yukarıda hem de bizler Malatya’mız için yapılması gerekenleri konuştuğumuz ortam oluşuyor.

Dert hepimizin derdi. Malatya’da yaşayan herkes esnafı, çiftçisi, köylüsü, işsizi, emeklisi kan ağlıyor. Bu durumda parti gözetmiyor.  Cumhuriyet Halk Partili olan esnafta kan ağlıyor, AKP’li esnafta kan ağlıyor, Gelecek Partili esnafta kan ağlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren çiftçi de benzer şeyler yaşıyor MHP’ye ve AKP’ye oy veren çiftçi de aynı şeyleri yaşıyor. Onun için vatandaşın derdi aslında ortak.  Dertler ortaksa çözüm önerileri üretmek gerekiyor. Bu anlamda bu görüşmeler çok önemli. Tekrarda Gelecek Partisi’ne hayırlı olmasını diliyor, ziyaretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum. Bu karşılıklı ziyaretleri sürdüreceğiz. Bütün meselemiz Malatya için, Malatya insanımız ve çocuklarımız için.

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Koç; “Gelecek Partisi olarak iadeyi ziyarette bulunmak için Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve yönetim kurulu üyelerinin misafiriyiz. Cumhuriyet kurulduğundan beri Cumhuriyet Halk Partisi önemli bir siyaset yapmaktadır. Bu kötü gidişattan dolayı muhalif partilerin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Bu önemli bir konudur.

Ülkenin barışa, huzura, adalete ve güvene ihtiyacı vardır. Bu çok bariz bir şekilde kendini gösteriyor. Son dönemde bazı gazetecilere ve siyasetçilere saldırılar olduğunu görmekteyiz. Ülkeyi adeta 90’lı yıllara döndürme çabaları var. Bunun için de bu ziyaretleri önemsiyoruz. Misafirperverliklerinden dolayı da İl Başkanı Enver Kiraz’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ