fbpx
15.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gökçe, “ Biz projelerimizi her gittiğimiz yerde anlatıyoruz. Bu kendi şeffaf ve hesap verir bir yönetim anlayışıyla yönetmek arzusundayız.

Gökçe, “ Biz projelerimizi her gittiğimiz yerde anlatıyoruz. Bu kendi şeffaf ve hesap verir bir yönetim anlayışıyla yönetmek arzusundayız.

CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYI  GÖKÇE,PROJE TANITIM TOPLANTISI YAPTI

CHP, Gökçe ile iddialı

–          CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM  İdare Amiri Tokat Milletvekili Kadim Durmaz , Belediye Başkan adayları ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soner Gökçe, “Bu kenti Birlikte Yöneteceğiz” sloganıyla projelerini anlattı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Gökçe, proje tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında  Avukat Gökçe’nin projeleri  sinevizyon aracılığı ile gösterilirken, “Bu kenti birlikte yöneteceğiz” ve “ Terk edilen değil, Tercih Edilen Kent” sloganları ön plana çıktı.

Anemon otelde gerçekleştirilen ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM İdare Amiri Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, parti il yöneticileri ile Millet İttifakının desteklediği CHP’li ve İYİ Partili belediye başkan adaylarının katıldığı Proje tanıtım toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Coşkulu bir partili topluluğunun takip ettiği toplantıda İYİ Parti İl Başkanı Gökmen Özdal, CHP İl Başkanı Enver Kiraz birer konuşma yaparak ittifakın ruhuna yakışır bir seçim süreci olacağını ve Malatya’da Millet İttifakının adaylarının kazanacağını ifade ettiler.

TBMM İdare Başkanı Tokat milletvekili Kadim Durmaz, “ Malatya’da çok heyecanlı ve çok dinamik bir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile karşılaştım. Projeleri hedefleri beni heyecanlandırdı. İlçe adaylarımızda iddialı. Malatya beni bu anlamda çok mutlu etti. Şeffaf ve hesap verebilen güçlü belediyeler CHP ile göreve gelecek. Halkımız bunu istiyor” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, “ Düne kadar ‘devlet şeker mi satar ? ‘diye Şeker Fabrikalarını, ‘Devlet kumaş mı satar? ‘ diye Sümerbank Fabrikalarını ve ‘Devlet sigara mı satar’ diye Tekel Sigara fabrikalarını özelleştirenler, bugün devlete domates, patlıcan biber sattırıyor. Bu ekonomi iflas etmiştir. Sağa sola çamur atarak durumu düzeltmeye çalışıyorlar. Halkımız her şeyin farkında. Beka sorunu diyorlar, Soner Gökçe kazandığında, hangi beka sorunu olabilir. Artık halk bunlara inanmıyor” şeklinde konuştu.

“TERK EDİLEN DEĞİL, TERCİH EDİLEN KENT”

CHP ve İYİ Partinin ilçe Belediye Başkanları ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soner Gökçe’nin toplu olarak kürsüden partilileri selamlamasının ardından , Gökçe’nin projelerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi gerçekleşti.

Partililerden büyük ilgili gören sinevizyon gösterisinden sonra söz alan CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Gökçe, Malatya’nın 16 yıldır kötü yönetildiğini ve bugünkü adayların sanki 16 yıllık sürede bu şehri başkaları yönetmiş gibi bir algı ile propaganda yapmalarını eleştirdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir borçlanma içinde olduğuna da dikkat çeken Gökçe, “ Biz projelerimizi her gittiğimiz yerde anlatıyoruz. Bu kendi şeffaf ve hesap verir bir yönetim anlayışıyla yönetmek arzusundayız. Bizim dönemimizde halkın içinde olacağız, kapımız açık olacak. Bu kentte yaşayan herkese hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet vereceğiz. Halkımız arasında kutuplaşmaya neden olan düşünceleri ortadan kaldıracağız. Büyükşehir belediyesi büyük bir borç sıkıntısı ile karşı karşıya. Sadece Büyükşehir değil Yeşilyurt ve Battalgazi’de de borç var. Biz borç olmamalı demiyoruz, elbette ki hizmet ederken borçlanma olacak ama bu borçlanmanın nedenleri kamu oyuna aktarılmalı. Hesap verilmeli, Malatya’da bu borç karşılığında hangi büyük hizmetleri almıştır. Bunları bilmek herkesin hakkı. Biz bu şehri yönetirken insanlarımızın mutluluğunu ön plana alacağız, bu şehrin yetiştirdiği değerlere sahip çıkacağız. Kazanacağız, kazanmak için yola çıktık ve sizlerden isteğim bizleri bu yolda yalnız bırakmayın hep birlikte omuz omuza çalışalım ve Martın sonunda baharı yaşayalım, yaşatalım”

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Gökçe’nin Proje tanıtımı sırasında “Sen ben Yok Biz Varız” , “ Bu Kenti Birlikte Yöneteceğiz” , “ Terk edilen değil, tercih edilen Kent” ve Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Turgut Özal ve Recai Kutan’nın fotoğraflarının bulunduğu “Değerlerimize Sahip Çıkacağız” sloganları ön plana çıktı.

Bu arada, kürsüye davet edilen adaylar arasında Büyükşehir Adayı Soner Gökçe’nin yanı sıra İYİ Parti’nin Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekici ile Arapgir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Haluk Cömertoğlu’na da ilginin büyük olduğu gözlendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ