20.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Google Pixel Suya Dayanıklı Olacak mı?

Google Pixel Suya Dayanıklı Olacak mı?

Google’nin Nexus serisi yerini Pixel serisine bırakmak üzere gün sayıyor. 4 Ekim tarihinde resmiyet kazanması beklenilen Google’nin yeni akıllı telefon serisinin detayları yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken suya dayanıklılık konusundaki beklentiler de cevap bulmuş durumda. Peki HTC’nin üretimini üstleneceği Google Pixel akıllı telefonların sertifikası ne?

Türkiye’de Patlayan Note 7 Yalan mıydı?

Galaxy Note 7 modelinin pil sorunuyla alakalı doğru haberler olduğu kadar yalan haberler de…

Google Pixel Yüzemeyecek

Android Police’nin haberine göre, maalesef Google Pixel serisi sadece IP53 olarak derecelendirilmiş durumda. Yani akıllı telefonlar toza ve suya sadece bir yere kadar tolerans gösterebiliyor. Bu sertifikaya göre; toz sızmalarına tamamen olmasa da bir dayanıklılık söz konusu ve 60 derecede herhangi bir açıdan direk olarak gelen suya da cihaz tolerans gösterebiliyor ve zarar görmüyor. HTC 10’un da aynı derecelendirmeye sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Öte yandan Apple’nin iPhone 7 serisi IP67 ve Samsung’un Galaxy 7 ve Note 7 modelleri IP68 suya dayanıklılık derecelendirmesi sunarken Google’nin Pixel serisinin bu anlamda geride kaldığı gözüküyor. Bu arada IP67’nin 1 metre ve IP68’in ise 1.5 metrelik su derinliğinde yaklaşık yarım saat dayanıklılık gösterdiğini not olarak düşelim. Pixel ile ancak yağmurlu havalarda telefonunuzun güvende olacağını düşünebilirsiniz.

:: Google Pixel’in suya dayanıklılığı sizin için önemli mi?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/google-pixel-suya-dayanikli-olacak-mi-75487

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar mehmet dedi ki:

    Malatya dışındayım haberlerinizi takip ediyorum

BİR YORUM YAZ