30.11.2023 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Arapgir’de vatandaşlara hitap etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Arapgir’de vatandaşlara hitap etti

“16 NİSAN'DA SANDIKLAR 'EVET' OYLARIYLA PATLAYACAK”

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Arapgir ilçesinde vatandaşlara seslendi. "16 Nisan'da kendi irademize sahip çıkmak adına sandıklara gidip hep beraber 'evet' diyeceğiz" diyen Bakan Tüfenkci, Arapgir'in sandıkları 'evet' oylarıyla patlatacağına yürekten inandığını ifade etti.

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Arapgir ilçesindeki Samime Aydınlar Kongre ve Kültür Merkezi'nde vatandaşlarla buluştu. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya eski milletvekili Cemal Akın, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve yüzlerce vatandaş katıldı.

  Burada büyük bir kalabalığa hitap eden Bakan Tüfenkci'nin gündeminde ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

                                                                                                                                                                                       

İNSAF YAHU!

  Bakan Tüfenkci, "Siz bakmayın muhalefetin yalanlarına. Onların söyleyeceği, onların ifade edeceği hiç bir konu olmadığı için ha bire dün başka söylüyorlar, bugün başka söylüyorlar. Akıllarına ne gelirse söylüyorlar. Oysa zahmet edip 18 maddeyi bir okusalar bu anayasa değişikliğinin ne getirdiğini onlar da görecekler. Ama muhalefet partisinin genel başkanı çıkıyor, sallıyor da sallıyor. Muhtarlara gidiyor diyor ki, '16 Nisan'da evet çıkarsa var ya bir sözüyle muhtarlığınız elinizden alınacak.' İnsaf yahu. Madem bu anayasa değişikliğini okumadın, bari 82 anayasasını oku. Muhtarlık anayasal bir kurum. Bunun değişikliği mi var burada? Onları bile okumaktan acizler ama bunlar milleti yönetmeye talipler. Allah'tan millet, 11 seçimdir bunlara yol vermiyor. Verse Türkiye'yi nereye götüreceklerini varın siz görün" şeklinde konuştu.

 

“38 BİN KİŞİ SANDIK BAŞINA GİTTİ”

  Konuşmasının devamında Türkiye'nin 'evet' oylarıyla geleceğine sahip çıkacağına yürekten inandığını vurgulayan Bakan Tüfenkci, şunları kaydetti:

  "İnşallah 16 Nisan’da da yine yüksek bir katılımla ve yüksek bir ‘evet’ oyuyla geleceğimize, irademize sahip çıkacağız. Başka bir güç, milletin iradesine ipotek koymasın istiyoruz. Onun için de inşallah 16 Nisan'da kendi irademize sahip çıkmak adına sandıklara gidip hep beraber 'evet' diyeceğiz. İnşallah sandıklar 'evet' oyları ile patlayacak. Allah'a hamd olsun baktığımız zaman kapılarda, gümrüklerde oy kullanılmaya başlandı. Yurt dışında oy kullanılmaya başlandı. Baktığımız zaman 1 Kasım seçimlerinin ilk gününde 10 bin kişi, referandum oylamasının ilk gününde ise 38 bin kişi sandık başına gitti. Yani millet bu anayasa değişikliğine esasında sahip çıkıyor, ilgi gösteriyor, alaka gösteriyor."

  Bakan Tüfenkci daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek, 16 Nisan'ın önemini anlattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: