fbpx
23.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gürkan, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Gürkan, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

“31 Mart seçimlerinden güçlü bir şekilde çıkmak zorundayız”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, “Bu coğrafya, pahalı bir coğrafya. Bu coğrafyada her zaman dimdik, birlik ve beraberlik içerisinde durmak zorundayız. Başka türlü bu coğrafyada yaşama şansımız söz konusu değildir. Bu nedenle 31 Mart seçimlerinden güçlü bir şekilde çıkmak zorundayız. Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu nedenle birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Malatya’da bir ışık doğmuş, bu ışık önce Malatya’yı sonrada Türkiye’yi aydınlatacak” dedi.

Gürkan, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte Kahramanmaraş ve İlçeleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Gürkan, ‘sivil inisiyatif’ dedikleri katılımcı belediyecilik anlayışını çok önemsediklerini ifade etti.

Gürkan, halkla birlikte yönetim ilkesiyle sivil toplum örgütlerinin oluşturacağı bir Şehir Meclisi adında bir yönetim olgusunu oluşturacaklarını kaydederek, şehri değerleriyle birlikte yöneteceklerini ifade etti.

‘Biz birlikte Malatya olacağız’ diyen Gürkan, 31 Mart’ta Malatya’da gönül belediyeciliğinin destanını hep birlikte yazacaklarını söyledi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise “Kahramanmaraşlılardan iki şey istiyorum; birincisi Malatya için istiyorum. Ne kadar tanıdığınız insan varsa mutlaka sandığa gitsin. İkincisi de hangi ilçede yaşıyorsanız, ne kadar akrabanız, eşiniz, dostunuz varsa Yeşilyurt’ta, Battalgazi’de ve büyükşehirde cumhurbaşkanımızın emaneti belediye başkan adaylarımıza sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da konuşmasında şunları söyledi: “Şehirleri ayağa kaldıran o şehirlerin yetiştirdiği evlatlardır. Bir şehrin büyümesi, marka haline gelmesi; eğer o şehir siyasette, sanatta, iş dünyasında, sporda markalar yetiştirmeye başlarsa o markalar şehri marka yapar. O yüzden bizlerin birlikteliği, beraberliği çok kıymetli. Sizlerin bu dernekler aracılığıyla şehrin evlatlarına destek olmanız çok kıymetli.”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Kuluncak İlçesi’nde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Gürkan, Kuluncak İlisuluk Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Gürkan, buradaki konuşmasında, “Geçen dönem belediye başkanı adayı olduğumda, televizyoncular gelip, ‘En büyük projeniz nedir?’ diye sordular, bende ‘Mahallelilik projesi’ dedim. Mahallelilik projesi, devlet, Türkiye projesi oldu. İnsan, hücrelerden meydana gelir. İnsanın hücresi sağlam olunca insan sağlam olur. Şehirler ve ülkeler neden mütevellittir, mahallelerden. Şehirlerin, ülkelerin en küçük birimi mahallelerdir. Siz mahalleyi sağlam tutarsanız, ülkeyi sağlam tutarsanız” ifadelerine yer verdi.

Samimi, ihlaslı, dürüst, faziletli olacaklarını dile getiren Gürkan, “Birbirimize sevgi ve saygıda kusur etmeyeceğiz. Bir eve rahmet gelmesi için o evin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekirken, bir belde, mahalleye hizmetin gelmesinin esasında da birlik, beraberlik içerisinde olmak vardır. Ben 15 senedir belediye başkanıyım, ondan öncede 20 sene kamu kurumlarında çalıştım. Hiçbir zaman bir başkasının kötülüğünde kendi iyiliğimi aramadım. Bir başkasının başarısızlığında kendi başarımı aramadım. Bir başkasının ‘ayağına çelme takayım da ben ileriye gideyim’ demedim. Bu doğruda değil, bunu diyen herkesin ayağına dolaştı. Bizler çıktığımız yolda her türlü engellerle karşılaştık ama Cenabı Allah size yeter” diye konuştu.

Gürkan, sadece belediye başkanlığı mantığı içerisinde hareket etmediklerine dikkat çekerek, “Bu toplumun sosyal entegrasyonu, birliği, beraberliği, ötekileştirmeme anlamında ne yapabiliriz onun gayreti içerisindeyiz. Onun için ‘bizim hizmet anlayışımız gökyüzü gibidir’ diyoruz. Güneş, gözünü ve perdesini kapatmayan herkese nasıl ışığını verirse, bizde o şekilde çalışacağız” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri’nin önemine de değinen Gürkan, şunları kaydetti: “Zaman zaman sizlerde duyuyorsunuz. ‘Yerel seçimle beka, istikbal meselesinin ne alakası var?’ diyorlar. Bu coğrafya, çok pahalı bir coğrafyadır. Bu coğrafyada kalmak için biz çok bedel ödedik. İstiklal Marşı’nda ‘Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı: Düşün altında binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı” diyor. Her bastığınız yerde şehit şüheda kanı var. Dolayısıyla bu topraklara layık insan olmak gibi bir mecburiyetimiz var. Bu topraklar şehit şüheda bedeliyle ayakta duruyor. Bu coğrafyada durmak için güçlü ve birlik olmak gerekiyor. Bisiklet süren bir kişiyi düşünün; bisikleti sürerken o pedalı sürekli çevirmesi gerekir. Pedalı çevirmez ise düşer, işte bu coğrafyada da böyle sürekli birlik, beraberlik, dirlik ve düzen içerisinde olacağız. O zaman bizim hakkımızda olumsuz düşünenler, cesaret edip bize musallat olamayacak. Onun için bu seçimden çok güçlü çıkmamız gerekiyor. Bir kere Malatya’da rekor düzeyde oy alacağız. Malatya’da gönül belediyeciliğinin destanını yazacağız. Bu yazdığımız destan Türkiye’ye nam salacak.”

Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte AK Parti’ye kuruluşundan itibaren gönül veren eski yöneticilerle bir araya geldi.

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, etkinlikte yaptığı konuşmada bu tür organizasyonları sık sık gerçekleştirerek, bir araya geleceklerini ifade etti.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise “2001’in 14 Ağustos’unda kurulan bu parti, erdemliler hareketi olarak kurulmuştur. Ülkenin geleceğine, istikbaline talip olma ve geçmişte yaşanan bazı olumsuzlukların bir daha yaşanmaması üzerine yenilikçi aynı zamanda muhafazakar, milli, yerli bir duruş sergileyerek, memleketimize her dönem güzel hizmetler yapıldı” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri’nin ülke için büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Gürkan, “Bu coğrafya, pahalı bir coğrafya. Bu coğrafyada her zaman dimdik, birlik ve beraberlik içerisinde durmak zorundayız. Başka türlü bu coğrafyada yaşama şansımız söz konusu değildir. Bu nedenle 31 Mart seçimlerinden güçlü bir şekilde çıkmak zorundayız. Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu nedenle birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Malatya’da bir ışık doğmuş, bu ışık önce Malatya’yı sonrada Türkiye’yi aydınlatacak ve rol model olacak” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ