fbpx
22.02.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gürkan Hanımınçiftliği İlkokulu’nda düzenlenen programda, öğrenciler, öğretmenler ve velilerle bir araya geldi.

Gürkan Hanımınçiftliği İlkokulu’nda düzenlenen programda, öğrenciler, öğretmenler ve velilerle bir araya geldi.

BAŞKAN GÜRKAN, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINA KATILDI

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Hanımınçiftliği İlkokulu’nda düzenlenen programa katıldı. Başkan Gürkan, yeni eğitim-öğretim yılının eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Hanımınçiftliği İlkokulu’nda düzenlenen programda, öğrenciler, öğretmenler ve velilerle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Gürkan, “Bugün Türkiye genelinde 17 milyon 300 bin küsur öğrenci, bir milyon civarında da öğretmen eğitim öğretim faaliyetlerine başladılar. Ben bu eğitim-öğretim yılının başta Hanımınçiftliği’nde ki bu okulumuza, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, Battalgazi ilçemizdeki tüm okullarımıza ve öğretmenlerimize, Malatya ve Türkiye’deki okullarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah 2017-20018 eğitim- öğretim yılı başarılı bir performans ile olur. Öğrencilerimiz hem davranış itibari ile, hem öğretim itibari ile, hem eğitim itibari ile de hakikaten güzel yetişirler. İnanıyorum ki öğretmenlerimiz de bu hassasiyeti, bu bilgi birikiminin olduğunu görüyorum. Çocuklarımızı tertipli, temiz formaları içerisinde giyip ilk günde çocukların bu şekilde hazırlanması da sonraki aşamanın daha parlak olacağının en temel göstergesidir” diye konuştu.

 

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çeker Başkan Gürkan, “Öğretmenlik duygusu da öyle bir duygudur ki, o duyguyu öğretmen olduğun zaman fark edersiniz. Bizim öğretmenlik dönemimizde çocuğu, annesi, babası dövse bizim zorumuza giderdi. Evlere baskın yaptığımı biliyorum. Nasıl bu çocuğu döversin diye annesine babasına sorduğumu bilirim. Bu yüzden çocuklarınız, öğretmenlerimiz nezaretinde emin ellerdedir. Bu yüzden rahat olun. Ancak çocuklarınız takip, edin kontrol edin. Öğrencilerimizin gelişi, gidişi, sınıftaki tutumu, davranışı, eğitim, öğretim faaliyetlerine katılması, temizliği, tertibi, düzeni, sınıfa gidip devam ve devamsızlığı, bu konuda öğretmenlerimizin yanında öğrenci velilerimizle, annelerimiz, babalarımız takip edecek. O zaman hem okulun takibi, hem velinin takibi, hem de çevrenin kontrolü, öğrencilerimizin hem disiplinli olması bakımından, hem okullarına gidip gelmelerindeki sürecin güvenlikleri bakımından, hem de eğitim-öğretim faaliyetleri açısından daha anlamlı olur” diyerek, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Başkan Gürkan, programda son olarak öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ