19.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Gürkan, Yeşilçam Caddesi’nin yapılacak olan çalışmalarla birlikte Malatya’nın prestij caddesi olacağını söyledi.

Gürkan, Yeşilçam Caddesi’nin yapılacak olan çalışmalarla birlikte Malatya’nın prestij caddesi olacağını söyledi.

BAŞKAN GÜRKAN, ‘YEŞİLÇAM CADDESİ, MALATYA’NIN PRESTİJ CADDESİ OLACAK’

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yıldıztepe Mahalle Muhtarı Bayram Alışık ile birlikte Yeşilçam Caddesi ve çevresinde incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, Yeşilçam Caddesi’nin yapılacak olan çalışmalarla birlikte Malatya’nın prestij caddesi olacağını söyledi.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş, Yıldıztepe Mahalle Muhtarı Bayram Alışık ve bazı birim müdürleri ile birlikte Yıldıztepe Mahallesi Yeşilçam Caddesi üzerinde incelemelerde bulundu. Yeşilçam Caddesi ve çevresinde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Gürkan, “Yeşilçam Caddesi ile ilgili Büyükşehir’imizin yapmış olduğu 5 binlik plana adaptasyon huzurunda binlik planların yapılması hususunda imar işlerimiz gerekli çalışmaları başlatmışlar. Burada kamu ortaklık payı anlamında gerek karakol yerleri, gerek sağlık tesisleri yerleri, gerek sosyal alanlar, gerekse dini tesis alanları ile ilgili arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapıyorlar. Bu çalışmalarında aldığımız bilgi çerçevesi içerisinde kısa bir süreç içerisinde bitirileceğini ifade ettiler. Tabi bu Yeşilçam Caddesi ile ilgili AYKOME’den alınan karar doğrultusunda Büyükşehir’imizde burayı uygulama planına aldı ve şu anda Yeşilçam Caddesi’nin gerekli düzenlemesi ile ilgili ihaleleri yapılmış gördüğüm kararıyla ve çalışmalarda başlatılmış. Bu çalışmalar bitirilirse buradaki revize imar planı da bitirildiği takdirde, hakikaten Malatya’nın güzide bir caddesi olması noktasında ve ara sokaklarının daha düzgün bir yapısal hüviyete bürünmesi noktasında gerek Fen İşlerimiz, gerek İmar İşlerimiz gerekli çalışmaları yapacak. Tabi bu bölgede özellikle bir caminin olmaması, tabi cami aynı zamanda toplanma yeridir. Mahalle halkının dertlerinin sıkıntılarının bir arada görüşülüp değerlendirildiği ve komşuluk ilişkilerinin, ait olma olgusunun, mahallelilik olgusunun oluşturulduğu temel mekanlardan bir tanesi de camidir. Bu anlamda burada bir cami yerinin, sağlık tesisi yerinin ve yeşil alanla birlikte güvenlik merkezi olması noktasında ki yerlerin ihtisasıyla birlikte buradaki çalışmalar devam edecek. Buradaki çalışmalarımız genellikle site şeklinde bir imar planı doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. İnşallah burası da Malatya’mızın çok güzide görkemli bir caddesi olacak. Burada bir trafik parkımız var. Ayrıca bir buz patenti ile ilgili çalışmalarımız var. Ve diğer sosyal donatı alanları olursa, hakikaten burası bir prestij mekanı haline gelecektir diye düşünüyorum. Bu çalışmalarımızın mahalle halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Yıldıztepe Mahalle Muhtarı Bayram Alışık ise, “Ben özellikle başkanıma bugün sorunları bire bir yerinde görmesi ve vatandaşı da birebir dinlemesi açısında mahallemize yaptığı ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Daha öncede mahallemize bu tür ziyaretlerde bulunmuştu. Ekibi ile birlikte bugün yine berber geldiler. Sorunları birlikte yerinde gördük. Çözümü noktasında bizlere müjdeli haberler verdi. İnşallah en kısa sürede demin ifade ettiği gibi Yıldıztepe Mahallesi de yaşanabilir bir mahalle seviyesine gelmesi için ellerinden geleni yapacaklar. Ben bu konuda kendilerine teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ