20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Hangouts gidiyor, Google Duo geliyor!

Hangouts gidiyor, Google Duo geliyor!

Google’ın yaklaşık iki ay önce kullanıcılara sunduğu video sohbet uygulaması Google Duo, basit ve hızlı yapısı sayesinde çıktığı günden bu yana oldukça fazla kullanılmaya başlandı ve kullanıcıların büyük bir bölümünün beğenisini kazandı.

Google Duo Uygulamasını Denedik

Zira, Google Hangouts’ta popüler bir mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması ancak, geniş bir kullanım alanına sahip. Google Duo ise, rahatlıkla FaceTime rakibi olarak değerlendirebileceğimiz ve sadece görüntülü görüşmeye odaklanılan bir uygulama.

Google Duo, Kısa Sürede Başarısını Kanıtladı!

Android işletim sistemi ile çalışan bir mobil cihaz satın aldığınızda Play Store, Fotoğraflar, Hangouts ve Play Müzik gibi birçok Google uygulamasının yüklü olarak geldiğini görmüşsünüzdür. Google, bugün duyurusunu gerçekleştirdiği yeni karar ile cihazlarda yüklü gelen bu uygulamalarda bir değişikliğe gitti.

Google, akıllı telefon üreticilerine yaptığı duyuruda, 1 Aralık’tan itibaren mobil çekirdek uygulama paketinde bulunan Hangouts uygulamasının yerini Google Duo’nun alacağını belirtiyor. Yani, Android cihazlar ile birlikte Hangouts’un yerine Google Duo uygulaması yüklü  gelecek.

Tabi Google, Hangouts’un yüklü olarak gelmesini tamamen engellemiyor. Uygulama paketinde isteğe bağlı hale getirilen Google Hangouts uygulamasını, üreticiler varsayılan olarak kullanmaya devam edebilecekler. Özetle Google, Hangouts’un yerini Duo’ya bırakmak için çalışmalara başlamış bulunuyor.

:: Google’un Duo uygulaması nasıl buldunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/hangouts-gidiyor-google-duo-geliyor-75893

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar pelin dedi ki:

    Tebrikler

  2. Avatar halis dedi ki:

    Tebrikler

BİR YORUM YAZ