fbpx
18.04.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

Hekimhan Belediye Başkanı Karadağ, Girmana Kanyonunda İncelemelerde Bulundu.

Hekimhan Belediye Başkanı Karadağ, Girmana Kanyonunda İncelemelerde Bulundu.

Girmana Kanyonu doğal güzellikleriyle saklı bir cenneti andıran Malatya’nın Hekimhan ilçesi, sonbaharda rengârenk görüntüsüyle tabloları aratmayan manzaralar oluşturuyor.Malatya’ya 70 kilometre uzaklıktaki Hekimhan ilçesi, bünyesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle sonbahar mevsiminde ziyaretçilerine tabloları aratmayan bir manzara yaşatıyor.

Engebeli ve dağlık bir bölgeye sahip olan 1050 rakımlı ilçe tarihi Taşhan, kanyonları, dipsiz gölü, yama dağı gibi sonbaharda da ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu özellikleriyle dikkati çeken ilçe, kış mevsimi öncesi misafirlerin uğrak yerleri arasında bulunuyor.Mesire alanları, yürüyüş yolları, doğa tutkunlarının yanı sıra fotoğraf meraklılarını da cezbeden ilçe, sonbaharın bütün renklerini barındıran manzarasıyla adeta doğal stüdyo imkânı sağlıyor.

Serin, temiz havası ve eşsiz doğa manzarasıyla yıl içerisinde yerli ve yabancı bir çok turisti ağırlayan Girmana Kanyonunun doğal güzellikleri bir arada. Kanyon, yılın bu zamanında renk cümbüşüne dönen tabiatıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir sonbahar manzarası sunuyor. Büyükşehir yasası ile kapanan Girmana Beldesinin son başkanı Kaya Akgül ile Kanyonda incelemelerde bulunan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, ilçenin terk edilen değil tercih edilen ve özlenilen bir yer olduğunu belirterek, ilçedeki tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtılması için yoğun çaba sarf edeceklerini kaydetti.

Hekimhan, doğanın tüm renklerini bünyesinde barındırıyor.7 rengin ana kuşak olarak bilindiği renklerden fazlasını doğal olarak koruyor. İlçemizde ilkbahar ve sonbahar aylarında ortaya çıkan görüntüler görülmeye değer. Malatya’ya 55 km. Hekimhan’a 20 km olan Girmana Kanyonu’na tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ