29.05.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

İlkokul Diploması Hediye Edildi

İlkokul Diploması Hediye Edildi

Yeşilyurt’un ekonomisi şahlanıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt ilçe merkezinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Tüfenkci, Yeşilyurt’un ekonomisini canlandırma adına önemli projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’daki temasları kapsamında Yeşilyurt ilçe merkezindeki bir parkta vatandaşlarla buluştu. Bakan Tüfenkci’ye Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat eşlik etti.

KADİM YEŞİLYURT

Bakan Tüfenkci burada hem vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi hem de ilçeye yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Kadim Yeşilyurt, Malatya’nın önemli ilçelerinden birisidir” diyen Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt aynı zamanda Malatya’mızın akciğerleri. Bu noktada burada hayata geçireceğimiz projeler büyük önem taşıyor. Yeşilyurt Belediye Başkanımız ile birlikte yakından takip ettiğimiz bir ‘Çay Projesi’ var. İnşallah en kısa zamanda bu projemizi hayata geçirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Çay Projesi’nin devamı olarak Beylerderesi’nin çevresinde yapılacak çalışmalarla birlikte Gündüzbey’e doğru bir aks oluşturulacağını vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Çünkü Gündüzbey bizim ayrılmaz bir parçamızdır. Gündüzbey ve Yeşilyurt birlikte bir bütün oluşturabilmektedir” dedi.

YEŞİLYURT EVLERİ RESTORE EDİLECEK

Bakan Tüfenkci ayrıca Yeşilyurt’un eski evlerinin de restore edileceğini belirterek, önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bakan Tüfenkci, projeyle ilgili ise şu bilgileri aktardı:

“Yeşilyurt’un eski evlerini restore edeceğiz. En kısa zamanda bu projemiz de hayata geçirilecek. Evleri restore etmekle yetinmeyeceğiz. Bu evlerimizde yöresel ürünlerin satışları yapılacak, yine yöresel lezzetler bu evlerde halkımızla buluşacak. Üzerinde çalıştığımız tüm bu projelerin amacı, daha yaşanabilir ve daha kazanılabilir bir Yeşilyurt inşa etmektir. Biz buraların bekçiliğini yaparken buradaki insanımızın, esnafımızın ve çiftçimizin de kazanması için çaba harcamalıyız. Yeşilyurt’un Malatya ile ticari anlamda irtibatını artıracak bu projeyi çok önemsiyoruz ve en kısa zamanda hayata geçirilmesi için de takipçisi olacağız.”

CESUR BİR ADIM ATILDI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci parktan çıktıktan sonra bir taksici esnafıyla da sohbet etti. Bakan Tüfenkci burada yaptığı konuşmada ÖTV indirimini hatırlattı ve taksicinin ÖTV muafiyetinden yararlanmak için girişimde bulunan ilk esnaf olduğunu dile getirdi. Bakan Tüfenkci, “Taksici esnafı kazancını sanayiye, tamirata veriyordu. Bu noktada hem taksici arkadaşlarımızın daha güvenilir ve daha konforlu bir araçla müşterisini seyahat ettirme hem de kendi kazancını artırabilmesi noktasında Hükümetimiz gerçekten cesur bir adım attı ve ÖTV’den bir kereliğine vazgeçmiş oldu. Ben bu konuda emeği geçen başta Başbakanımız olmak üzere tüm kabine üyelerimize teşekkür ediyorum. Taksici esnafımız da hayırlı olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

 

İLKOKUL DİPLOMASI HEDİYE EDİLDİ

Bakan Tüfenkci, daha sonra Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Babahanoğlu, Bakan Tüfekci'nin 1976-1977 eğitim ve öğretim dönemine ait İsmetpaşa İlkokulu’ndaki diplomasını hediye etti.

Bakan Tüfenkci ise Babahanoğlu’na bu sürprizinden dolayı teşekkürlerini iletti.

tufenkci_yesilyurt

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ