20.06.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

iPhone 7 Ne Kadar Dayanıklı?

iPhone 7 Ne Kadar Dayanıklı?

Apple, yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefon modellerini ön sipariş veren kullanıcılara teslim etmeye başladı. Tabi, telefonların satışa sunulmasıyla birlikte ilk test videoları gelmeye başladı. Bunlardan birisi de; dayanıklılık testi.

iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 7 nihayet resmi olarak tanıtıldı. iPhone 7 özellikleri, çıkış tarihi, fiyatı ve telefonla…

Apple, iPhone 6 serisinde yaşanan bükülme problemi sonrasında iPhone 6s ile birlikte cihazın kasasında dayanıklılığı artırmak amacıyla iyileştirmeler yapmıştı.

iPhone 7 Çizilmelere Karşı Dayanıklı mı?

iPhone 7, IP67 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası ile gelmesi nedeniyle sağlamlığı daha fazla merak edilen bir telefon haline geldi. iPhone 7’nin ilk dayanıklılık testi ise, JerryRigEverything adlı YouTube kanalından geldi.

Anahtar ile yapılan çizilme testine karşı dayanıklılık gösteren iPhone 7, aynı başarıyı bıçakla yapılan testte gösteremiyor. Zira, bıçak ucuyla atılan çizikler cihazın kasasında oldukça derine iniyor.

Test sırasında iPhone 7’nin kamera kapağı bıçak ile atılan darbelere dayanarak çizilmiyor. Daha sert bir cisimle zorlandığında ise normal olarak çizikler oluşmaya başlıyor. Ayrıca, testi yapan şahıs arka kamera kapağının safir camdan üretilmediğini iddia ediyor.

Dayanıklılık testinin en kafa karıştırıcı noktası ise, iPhone 7’nin kasasının esnemesi. Telefon bükülmeye çalışıldığında iPhone 6 serisine göre dayanıklı bir yapıda olsa da, ekranın esnek yapıdan kolayca nasibini aldığı görülüyor.

:: Siz, iPhone 7’nin dayanıklılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-7-ne-kadar-dayanikli-75355

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ