25.07.2024 - Malatya Siyaset Malatya Haberleri

İspendere Bölgenin ve Malatya’nın Cazibe Merkezi Olacak

İspendere Bölgenin ve Malatya’nın Cazibe Merkezi Olacak

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, İspendere İçmeleri’nde İncelemelerde Bulundu

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İspendere İçmeleri’nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Gürkan, İspendere İçmeleri’ni Malatya’nın ve bölgenin cazibe merkezi yapacaklarını söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Kırçuval, Yaşar Karataş, Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Veysi Yılmaz ve Bulutlu Mahalle Muhtarı Fazlı Özcan ile birlikte İspendere İçmeleri’nde incelemelerde bulundu. Burada konuşan Bulutlu Mahalle Muhtarı Fazlı Özcan, yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İspendere ilgili sağ olsun sayın Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan yaklaşık 50 yıldır tesislerimizle ilgili yapılmayan çalışmaları başlattı. Sayın başkan bura ile ilgili büyük bir çalışma başlattı. Allah nasip eder bu çalışmalar biterse, İspendere gerçek kimliğine kavuşacaktır. Bu çalışmalardan dolayı başta Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, İspendere İçmeleri’ni Malatya’nın ve bölgenin cazibe merkezi haline getireceklerini ifade ederek, “Muhtarımızın da belirttiği gibi İspendere tesislerimize yaklaşık 50 yıldır hiçbir çalışma yapılmamıştı. Buralar bakir ve kendi haline terk edilmiş bir haldeydi. Malatya bölgesinde şifalı içme suyunun kaynak olarak bulunduğu tek yer burası. Geçmiş zaman içerisinde Özel İdare bir şeyler yapmaya çalışmış ama, gerek Malatya içinden gelen ziyaretçilerin, gerekse il dışından gelen ziyaretçilerin sosyal ihtiyaçlarına hitap edebilecek bir alt yapı ve sosyal donatı alanları söz konusu değildi.  Bugün ilerdeki artezyenden saniyede 15 litre su çıkması ve bu şifalı suyun insanlarımızın hem tedavi etme anlamında, hem de içmeleri anlamında ve burada gelip diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılama anlamında güzel bir tesis yapılıyor. Buraya ilk etapta 2 milyon liralık bir yatırım yaptık ama arkasından öyle tahmin ediyorum ki 10 milyon civarında bir rakama tekamül eden büyük bir hizmet anlayışı içerisinde burayı Malatya’nın güzide bir merkezi haline getirme amacındayız. Burada şelale yapılacak, onun arkasında yürüyüş yolları ve havuzlar, yollar ve çevre düzenlemeleri devam ediyor. İnşallah bura yapıldığında Malatya’da bir cazibe merkezi olması noktasında ve şifa dağıtan bir merkez olma noktasında da görevini ifa edecektir diye düşünüyorum. Malatya’mıza ve bölge halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

gurkan_ispendere                         

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ